PAYLAŞ
Batum Botanik Bahçesi

Batum Botanik Bahçesi, Batum kentine gelenlerin kesinlikle ilk sırada uğraması gereken yerlerin başında gelmektedir. Peki kente geldiğinizde nasıl gideceksiniz Botanik bahçesine?

Batum Botanik Bahçesi nasıl Gidilir
Batum Botanik Bahçesi nasıl Gidilir

Batum Botanik Bahçesi yada bazılarının deyimiyle Botanik park, kent merkezine araçla 15 dakikada ulaşım mesafesinde şehir merkezinden kalkan minibüslere 0.6 lari ödeyerek ya da taksiyle pazarlık sonucu 10 Lari karşılığında gidebilirsiniz. Parkın hemen girişinde parkı akülü arabalarla geze bilmenize imkan veren kiralık akülü arabalar var ama genelde ziyaretçilere yürüyerek gezmeleri tavsiye edilmektedir. Parka giriş ücreti ise 6 laridir. Girdikten sonra Botanik Bahçenin ana yollarını takip ederek 3-4 saat civarında bitirebilirsiniz. Biraz yorulacaksınız ama gezdiğinize ve göreceğiniz tüm güzel endemik türler için değdiğini göreceksiniz. Parkın sadece ana girişinde ve çıkışında tuvaletler olduğu için hazırlığınızı buna göre yapmanızı öneriyoruz. Çıkışta birde kafetarya bulunmaktadır. Yol yorgunluğu için güzel içecek seçenekleri bulunmaktadır.

Batum Botanik Bahçesi Nerede
Batum Botanik Bahçesi Nerede

Botanik Bahçesini Rus Botanikçi Andrey Nikolayevich Krasnov (1862-1914) dizayn etmiş ve bitki türleri ile ilgilenmiştir. 100 yıl önce yapılmış bu muhteşem bahçe için özellikle ziyaretçiler hayli memnun kalmakta ve geldiklerine değdiğini her fırsatta söylemişlerdir. 5000’den bitki türünün yer aldığı bahçede çeşit çeşit gülleri görünce insanın ağzı gerçekten açık kalıyor.

Adres: Mtsvane Kontskhi (Green Cape)İnternet sitesi

Batum Botanik Bahçesi
Batum Botanik Bahçesi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here