Fatsa Kabakdağ Köyü Nerede, Nasıl Gidilir

Doğu Karadeniz Bölgesinin Ordu İli, Fatsa ilçe sınırında bulunan Fatsa Kabakdağ Köyü, Organik tarımla beraber ekoturizm Faaliyetleri olan tek yerdir.

Fatsa Kabakdağ Köyü

Fatsa ilçesine 9 km uzaklıkta bulunan bu köy her yönü ile örnek bir yerdir. 93 Harbinde Azerbaycan tarafından göç eden insanların yaşadığı bir köydür. Bu köyde 180 ev kayıtlıdır. 20 tanesi tescillidir. Köyde organik tarım yapılmaktadır. 100’den fazla yöresel yemeği bulunur. Yeşil ve huzurun buluştuğu bu köyde birçok turizm etkinliği de bulunur. Buraya gelen bir daha geri dönmek istemiyor. Bana sorarsanız bahar aylarında en az 2-3 gün bu köye gidip biraz kafa dinleyip huzur bulmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Fatsa Kabakdağ Köyü Nerede?

Fatsa Kabakdağ Köyü, Ordu’nun Fatsa ilçesine bağlı bir köydür. Ordu-Fatsa arası 33 km, Fatsa- Kabakdağ Köyü arası 9 km’dir. 

Fatsa Kabakdağ Köyü Nasıl Gidilir?

Ordu-Fatsa arası 33 km, Fatsa- Kabakdağ Köyü arası 9 km’dir.  Buraya kara yolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Özel aracınızla tabelaları takip edip çok rahat ulaşabilirsiniz. Ya da Ordu merkezden Fatsa ilçesine gelip buradan Köye giden dolmuşlarla da ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here