Hazındak Köyü Nerede, Nasıl Gidilir?
Hazındak Köyü Nerede, Nasıl Gidilir?

Türkiye’nin Dünyayı Kıskandıracak Güzellikteki köyler listesinden adı geçen Hazındak Köyü ile ilgili izlenim ve gözlemlerimizi aktaracağız. Bunun yanında Hazındak Köyü Nerede, Nasıl Gidilir? sorularına cevap vereceğiz.

Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinde bulunan Hazındak Köyü, mutlaka gezilip görülmesi gereken bir yerdir. Bu köy görenleri kendine hayran bırakmaktadır. Buraya gelen biri köyü terk etmek istemiyor. Özellikle ilkbahar ve yaz aylarında köy adeta bir cennet bahçesine dönüşmektedir. Burası köyden çok bir yayladır.

El işçiliği ile inşa edilen otantik evleri, doğa ile iç içe konumu, muazzam manzarası ve temiz havasıyla oldukça dikkat çekmektedir. Fakat burada konaklamak için herhangi bir tesis bulunmuyor. Gece kalacak olsanız köylüler sizi misafir ediyor. Günübirlik dahi olsa sevdiklerinizle birlikte huzurlu bir tatil için bu köyü mutlaka ziyaret edin derim.

Hazındak Köyü Nerede, Nasıl Gidilir?

Hazındak Köyü, Rize’nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı bir yayla köyüdür. Ayder Yaylası’ndan veya Pokut Yaylası’ndan buraya yaya olarak 1 saat uzaklıkta bulunur. Buraya ulaşmak için ilk önce Çamlıhemşin ilçesine gelin. Burada şahsi aracınızla Şenyuva yolunda tabelalar yardımıyla ulaşım sağlayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here