Avusturya'nın En Güzel 11 Oteli

Avusturya otelleri ve konaklama seçenekleriyle çok fazla imkan sunmaktadır. 5 yıldızlı otellerden tutunda aart daireler kadar çok sayıda seçeneğiniz bulunmaktadır.

Göz at;

 1. Viyana Gezilecek Yerler
 2. Viyana’da En İyi 10 Turist Aktivitesi
 3. Viyana Gece Hayatı
 4. Viyana Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
 5. Avusturya Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
 6. Avusturya’nın Başkenti, şehirleri ve Bölgeleri
 7. Avusturya Nerede?
 8. Avusturya’da Gezilecek 10 Yer
 9. Avusturya’nın En Güzel 11 Oteli
 10. Dünya’nın En Güzel Göl Köyü: Hallstatt
 11. Schönbrunn Sarayı
 12. Hofburg İmparatorluk Sarayı
 13. Salzburg Kalesi
 14. Viyana Belediye Binası
 15. Aziz Stefan Katedrali
 16. Belvedere Sarayı
 17. Aziz Peter Kilisesi
 18. Stephansplatz
 19. Avusturya Milli Kütüphanesi

Kendinizi Alpler’e ve vadilere bakarken sabah kahvenizi yudumlarken, otel balkonunuzda oturup düşünün.Seçiminiz ne olursa olsun, Avusturya’da mükemmel oteller bulabilirsiniz. Sizler için bazı güzel otelleri derledik.

11. aDLERS Hotel Innsbruck

ADLERS Hotel Innsbruck’un şehir manzarası gerçekten harika. Bunun nedeni,Innsbruck’un en yüksek binalarından birisidir. Otelde yer alan 75 konuk odasının tamamı Alpler ve Innsbruck’un panoramik manzarasına sahiptir.Oda dekorasyonu modern ve minimalisttir.

10. Austria Trend Hotel Schloss Lebenberg

400 yıldan bu yana Kitzbuhel’in süper manzaralarını sunmaktadır, ancak 1967’den beri bir otel olarak hizmet vermeye başlamıştır. Konuklar ya 130 yaşındaki kulede ya da daha yeni bir binada kalabilirler. Yaklaşık 70.000 galon su tutan havuzda yüzebilir ve muhteşem manzara eşliğinde 360 derecelik manzaraya sahip olabilirsiniz.

9. Schafbergspitze Hotel

Shafberg Dağı’nın tepesinde yer alan Schafbergspitze Hotel’de kalacaksanız sa eğer, buharlı bir dişli demiryolu, yani tren ile otele gidip geleceksiniz. Tren, St. Wolfgang’dan Avusturya’nın en dik dişli ray hattına tırmanmak için 35 dakikanızı alacaktır.

8. Hotel Bristol Salzburg

Hotel Bristol, zerafetin yüzyıllarca gelenek ve tarihle buluştuğu bir yerdir. Bir zamanlar İmparator Franz Joseph’den The Sound of Music’e kadar ünlülerin kaldığı bir yerdir. Otelde yer alan bazı kapılar ise orijinaldir.

7. Interalpen-Hotel Tyrol

Interalpen-Hotel Tyrol, büyük açık yüzme havuzları ve şemsiyeleri olan plaj tatil köyleri, ormanlarla çevrilidir. Ancak Interalpen-Hotel Tyrol muaftır. Bir zamanlar, Alpler’deki en büyük oteldi. 600 yatağı bulunan üçgen biçimli bir binadır. Ayrıca, Alpler’deki en büyük sağlık spa merkezlerinden birine sahiptir.

6. Grand Hotel Wien

Grand Hotel Wien, 1870’de açılan Viyana’daki ilk lüks oteldir. Zenginlere ev sahipliği yapan otel, II.Dünya savaşı sırasında hasar almasına rağmen sonradan restarasyon çalışmalarıyla yenilenmiştir.

5. Schloss Fuschl

1450’de yaptırılan bir kale olan Schloss Fuschl, sizi geçmişe götürebilir. Otelde yedi oda süit olmak üzere 110 oda bulunmaktadır. Süitler, Eski Masters’ın tablolarıyla süslenmiştir. Bir odada kalıyorsanız bile, Eski Masters’ın ortak alanlarındaki eserlerini izleyebilirsiniz. Otelde ayrıca eski otomobillerden oluşan bir koleksiyonu bulunmaktadır.

4. Aqua Dome Hotel, Langenfeld

Langenfeld’teki Aqua Dome Hotel bir çeşit termal oteldir. Otelde termal su ile ısıtılan iki kapalı havuz bulunur ve Alp manzarası eşliğinde açık yüzme havuzlarından birinde dinlenebilir veya spa’da bulunabilirsiniz. Bu lüks otelin, 200 odası vardır ve çocuklu aileler için çok ideal bir oteldir.

3. Sofitel Stephansdom, Viyana

Viyana genellikle çok geleneksel bir şehir olarak bilinmektedir. Muhtemelen, avangart bir gökdelen bulabileceğiniz bir şehir değildir. Ancak bu otel tam tersi yükse ve çok lüks bir oteldir. Otelin 182 odası beyaz, gri veya siyah renkte ve yine modern mobilyalarla avangart hissi katmaktadır. Sık sık cazip olarak nitelendirilenve çok tavsiye edilen bu otel, 2010 yılında açılmıştır.

2. Grand Hotel Zell Am See

Grand Hotel Zell Am See, 19. yüzyılın sonlarına doğru inşa edilmiştir. Zell Gölü kıyısında yer alan otelde 130 oda, kapalı bir Roma tarzı havuz ve sağlıklı yaşam spa olanağı sunmaktadır. Aile Dostu olan otelde, çocuklara kendilerine ait bornoza kadar verilmektedir.

1. Nidum Casual Luxury Hotel

Bir yamaca oturan çok katlı otel, Avusturya’nın en büyük kaplıcalarından birine sahip olup saunalar, buhar banyosu ve kapalı yüzme havuzu bulunmaktadır. Olimpik yamaçlarda kayak yaparak geçirdiğiniz günden sonra bu otel iyi gelecektir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here