Ayder Yaylası Nerede, Nasıl Gidilir & Konaklama

Rize ili, Çamlıhemşin ilçe sınırında bulunan Ayder Yaylası, 1300’lü yıllarında Halalılar tarafında kurulmuştur. Rakımı 1350 metre olan yaylada yaz kış kar bulunur.

1987 yıllında turizm bölgesi ilan edilen yayla 1994 yıllında Milli Par unvanı almıştır. Burası hem doğa turizmi hem de kaplıca turizmi her yıl çok sayıda kişi ziyaret etmektedir. Karadeniz Bölgesinde yayla denilince akla gelen ilk yerdir.

Göz at ;

  1. Rize Gezilecek Yerler
  2. Rize Gece Hayatı
  3. Rize’de Gezilecek 10 Yer
  4. Rize Hangi Bölgede,Nereye Bağlı ve Nüfusu
  5. Karadeniz’de Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Yer
  6. Ayder Yaylası
  7. Ayder Yaylası Otelleri ve Ayder Yaylası Otel Fiyatları
  8. Kaçkar Dağları Milli Parkı Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti
  9. Rize Otelleri ve Rize Otel Fiyatları
  10. Rize Nerede?

Burada her türlü faaliyet bulunmaktadır. Yaz aylarında burası yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası olmaktadır. Buraya gelip hem doğa turizm ile buluşup bol bol fotoğraf çekip oksijen depolayabilirsiniz. Hem de birçok hastalığa şifa dağıtan kaplıcalarına gelebilirsiniz.

Ayder Yaylası Nerede?

Ayder Yaylası, Rize’nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı Yukarışimşirli Köyünde bulunur. Çamlıhemşin ilçe merkezine 19 km güneydoğusunda bulunur.

Ayder Yaylası Nasıl Gidilir?

Ayder Yaylası’na ulaşmak için Rize otogarından kalkan servislerle buraya ulaşmak mümkündür. Ya da Çamlıhemşin ya da Pazar ilçe merkezden buraya giden servisler bulunmaktadır. Bu servislerle de ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ayder Yaylası Konaklama

Burada çok sayıda konaklama imkanı bulunmaktadır. Burada birçok otel ve pansiyon bulunmaktadır. Fiyatları gecelik 120-500 arasında değişmektedir. Burada bulunan pansiyonlar daha uygun fiyatta konaklayabilirsiniz. Ayder Yaylası Otelleri ve Ayder Yaylası Otel Fiyatları hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. << Ayder Yaylası Otelleri ve Ayder Yaylası Otel Fiyatları

Ayder Yaylasında Ne Yapılır ve Ne zaman Gidilir?

Ayder yaylasına yılın 12 ayı buraya gidebilirsiniz. Yollar asfaltlı olup bütün yıl boyunca ziyaretçileri kabul etmektedir. Burada tracking ve rafting yapma imkanına sahipsiniz. Ayrıca her yıl düzenlenen şenliklere katılıp sabaha kadar horon tepebilirsiniz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here