Çaykara

Çaykara Trabzon iline bağlı bir ilçedir. Çaykara ilçesi Trabzon il merkezine 75 km uzaklıkta yer almaktadır.

Çaykara Gezilecek Yerler

Çaykara ilçesi denizden 25 km içeride yer almaktadır. Doğal güzelliğe sahip Çaykara ilçesinde yer alan gezilecek yerler şunlardır:

Uzun Göl

Çaykara ilçesine 19 km uzaklıkta yer almaktadır. Uzungöl’e Trabzon merkezinden ve Çaykara ilçe merkezinden kalkan araçlar ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Uzungöl Haldizen Deresini kapanması ile oluşmuştur. Yeşilin her tonuna sahip olan Uzungöl muhteşem güzelliği ile büyülemektedir. Yeşiller içinde bulunan Uzungöl çevresinde hediyelik eşya satan dükkânlar, alabalık lokantaları, cami ve konaklama tesisleri bulunmaktadır.

Uzun Gölün yakınında yer alan alabalık lokantalarında alabalık yemenizi tavsiye ederim. Gerçekten çok lezzetli alabalıklar yapılmaktadır. Muhteşem güzelliğe sahip Uzungöl ’de birbirinden güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.

Uzungöl Camii

Uzungöl ile Haldizen Deresinin tek geçiş köprüsü olan Kemer Köprü ile Şerah Köyünün hemen aşağısında yer almaktadır. Uzungöl Camii Uzungöl ’ün simgesidir.

İhtişamlı bir yapıdır. 2002 yılında inşa edilen Uzungöl Camisi muazzam bir mimariye sahiptir. 600 metre uzunluğundaki minaresi ile Uzungöl Camii görülmesi gereken yapılardandır.

Haldizen Yaylası

Demirkapı Yaylası olarak da bilinen Haldizen Yaylası Uzungöl’e 16 km uzaklıkta yer almaktadır. Haldizen Yaylasına ulaşım oldukça kolaydır. Ormanlar ile kaplı Haldizen Yaylası dağ çiçekler kokusu gelen ziyaretçilerini karşılamaktadır. Muhteşem bir tabiata sahip olan Haldizen Yaylasında güzel zaman geçirebilirsiniz.

Şekersu Yaylası

İlçe merkezine 37 km uzaklıkta yer almaktadır. Şekersu Yaylası doğanın tüm renkleri içinde barındıran doğal güzelliğe sahip bir yerdir.

Muhteşem doğası ve serin, temiz havası ile Şekersu Yaylası her yıl binlerce ziyaretçi ağırlamaktadır. Ayrıca ilçede yer alan Garester Yaylası ve Sultan Murat Yaylasını görmenizi tavsiye ederim.

Göz at ;

 1. Çaykara Gezilecek Yerler
 2. Çaykara Nerede, Nerenin İlçesi ve Hangi Bölgede Şehirde
 3. Çaykara Karester Yaylası
 4. Trabzon Gezilecek Yerler
 5. Trabzon’da Gezilecek 10 Yer
 6. Trabzon Gece Hayatı
 7. Trabzon Otelleri ve Trabzon Otel Fiyatları
 8. Trabzon Ayasofya Müzesi
 9. Trabzon Hangi Bölgede,Nereye Bağlı ve Nüfusu
 10. Karadeniz’de Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Yer
 11. Sera Gölü Nerede, Nasıl Gidilir
 12. Trabzon’dan Ayder Yaylası’na Nasıl Gidilir?
 13. Trabzon’dan Uzungöl’e Nasıl Gidilir?
 14. Trabzon’dan Batum’a Nasıl Gidilir, Ulaşım
 15. Trabzon’a Nasıl Gidilir, Şehir İçi Ulaşım
 16. Trabzon Nerede?
 17. Uzungöl Nerede, Nasıl Gidilir
 18. Uzungöl Otelleri ve Uzungöl Otel Fiyatları

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here