Gaziemir İzmir

Gaziemir; İzmir’e 13 km uzaklıkta bulunan İzmir’e bağlı bir ilçedir. Gaziemir; yarısından fazlası ormanlarla kaplı olmasından dolayı İzmir’in en yeşil ilçesidir. Yeşil ve sakin tabiatı ile hafta sonu tatil yapmak isteyenlerin uğrak yeridir. Gaziemir’de gezilecek yerler şunlardır:

Gaziemir Gezilecek Yerler

Gaziemir İzmir Nerede
Gaziemir İzmir Nerede

Fuar İzmir: Türkiye’nin en büyük fuarı olarak yakın zamanda inşa edilen fuar; İzmir’in ikinci fuar yeridir. İlk fuarı Konak’ta bulunmaktadır. Fuar İzmir ise Gaziemir’de yapılmıştır.

Özellikle fuarın açılması ile Gaziemir hareketlilik kazanmış ve gelişmeye başlamıştır. 240 bin metrekarelik alana sahip ve 7 boktan oluşan fuarda ofisler, restoranlar, kafeler, amfi tiyatrosu, seminer salonu ve idari birimler bulunmaktadır.

Fuar zamanında yoğun ilgi gören Fuar İzmir etkinlikler olmadığı zamanlarda da sürekli ziyaretçi almaktadır. Şık ve modern bir görünüme sahip İzmir Fuar görülmesi gereken yerlerdendir.

Göz at;

 1. Gaziemir Gezilecek Yerler
 2. Gaziemir Nerede, Nerenin İlçesi ve Hangi Bölgede Şehirde
 3. Gaziemir Otelleri ve Gaziemir Otel Fiyatları
 4. İzmir Optimum Alışveriş Merkezi
 5. İzmir Balayı Otelleri ve Paketleri
 6. İzmir Otelleri ve İzmir Otel Fiyatları
 7. İzmir Gezi Rehberi
 8. İzmir Gece Hayatı
 9. İzmir’de Gezilecek 10 Yer
Fuar İzmir
Fuar İzmir

Uluslararası Çocuk Şenliği Kültür Evi: Gaziemir’de bulunmaktadır. Her yıl düzenlenen Uluslararası Çocuk Şenliğine katılan ülkelerin çocuklarının getirmiş olduğu çeşitli kültürel materyaller bu kültür evinde sergilenmektedir.

Dostluk evini andıran bu kültür evinde kardeş şehirlerin kültürlerine ait materyallerde bulunmaktadır. Bu kültür evin aynı zamanda resim, kitap ve fotoğraf sergilerinin de yapıldığı bir sanat merkezi olma özelliğine de sahip.

Hafta içi her gün ziyarete açık olan bu kültür evinde hem sanatsal birçok esere yakından şahit olacaksınız hem de farklı ülkelerin ve şehirlerin kültürünü görmüş olacaksanız.

Uzay Kampı: Gaziemir’de Ege Serbest Bölgesinde bulunmaktadır. Dünyanın üçüncü, Türkiye’nin ise tek uzay kampıdır. Uzay kampı gençleri matematik, teknoloji ve bilim alanında gelişmeleri için motive ediyor.

Çocuklar için ise eğlenceli bir ortam oluşturup, takım halinde çalışma, iletişim gibi konularda eğitim veriyor. Uzaya ve teknolojiye ilgisi olanlar için farklı bir deneyim oluşturacak bir yerdir.

Uzay Kampı İzmir
Uzay Kampı İzmir

Seydibaba Türbesi: Gaziemir’e bağlı Seydiköy mahallesinde bulunmaktadır. Halk tarafından yapılan bu türbe Seydiköy’de yaşayan Rumlar içinde önemli bir yere sahiptir.

Seydi Mükremüddün kutsal kabul eden mübadele ile Yunanistan’a giden Rumlar, Selanik’te Seydibaba anısına bir anıt yaptırmışlardır. Seydibaba Türbesi sadece yöre halkı tarafından değil Rumlar tarafından da yoğun ziyaretçi almaktadır.

Seydibaba türbesi klasik türbe yapısından uzak modern bir görünüme sahiptir. Ayrıca burada bulunan Seydiköy halkının yaşamını anlatan Seydiköy anı evini de ziyaret edebilirsiniz.

Seydibaba Türbesi İzmir
Seydibaba Türbesi İzmir

Sarnıç Gölet: Gaziemir’in Sarnıç mahallesinde bulunmaktadır. Banliyö ve otobüs ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Çevresi çam ormanları ile kaplı Sarnıç Göleti yeşil ile mavinin uyumu içinde büyüleyici bir güzellik oluşturuyor.

Piknik alanına sahip bu yerde aileniz ve sevdiklerinizle güzel bir hafta sonu geçirmek için tercih edebilirsiniz. Restoran ve dinlenme alanına sahip bu alanda eşsiz görüntüsü ve temiz havası ile keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

Sarnıç Gölet İzmir
Sarnıç Gölet İzmir
Gaziemir İzmir Harita
Gaziemir İzmir Harita
Gaziemir İzmir Nasıl Gidilir
Gaziemir İzmir Nasıl Gidilir
Gaziemir İzmir
Gaziemir İzmir

3 YORUMLAR

 1. Maalesef izmirin hakettiği güzelliklere ulaşamadığı gibi gaziemir de nasibini almış izmirden elini çek chp

 2. Sarnıç gölette ne zamandan beri restoran var ya yillardir gider gelirimde..
  Dogru duzgun lavabo dahi yok,su vs. temel ihtiyaclarin tedarik edilecek büfe bile yok.
  Doğal tabiiatına terk edilmiş,belediyenin ancak çöp tenekelerini boşaltmak icin ugrayıp gittigi dogal güzellige sahip bi yer.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here