Göreme Nerede, Nasıl Gidilir?
Göreme Nerede, Nasıl Gidilir?

Nevşehir iline 13 kilometre uzaklıkta olan Göreme kasabası ile ilgili izlenim ve gözlemlerimizi aktaracağız. Bunun yanında Göreme Nerede, Nasıl Gidilir? sorularına da cevap bulacağız.

Göreme, Nevşehir il merkezine bağlı bir tatil kasabasıdır. Bu beldenin geçim kaynağı turizmdir. Buraya yıl boyunca çok sayıda yerli ve yabancı turist ziyaret etmektedir. Buraya gelen ziyaretçiler bir daha ne zaman gelirim planı yaparlar.

Göreme Gezi Rehberi

Göreme’de gezilip görülecek birçok yer bulunmaktadır. Fakat burada iki yer var ki sadece Göreme için değil ülkemiz için de renkli yerlerdir. Yurt içinde ve yurt dışında çok sayıda kişi bu yerleri ziyaret etmek için gelirler. Bunlar; Göreme Açıkhava Müzesi ve Göreme Tarihî Millî Parkı bölgesidir. Buraya yolunuz düşerse bu iki yeri mutlaka ziyaret edin.

Göreme Nerede, Nasıl Gidilir?

Göreme, Nevşehir il merkezine yaklaşık 13 km uzaklıkta bulunan bir kasabadır. Buraya ulaşmak için ilk başta Nevşehir’e gelmeniz gerekir. Buraya geldikten sonra minibüs ya da dolmuşla Göreme beldesine ulaşabilirsiniz. Özel aracınızla ulaşmak isterseniz; Nevşehir – Uçhisar yolunu takip ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Göz at;

 1. Göreme Otelleri ve Göreme Otel Fiyatları
 2. Göreme Tarihi Milli Parkı Nerede, Nasıl Gidilir?
 3. Göreme Açık Hava Müzesi
 4. Kapadokya Peri Bacaları
 5. Kapadokya Balayı Otelleri ve Kapadokya Balayı Otel fiyatları
 6. Nevşehir Otelleri ve Nevşehir Otel Fiyatları
 7. Kapadokya’da ki En Güzel 10 Mağara Oteli
 8. Nevşehir Gezi Rehberi
 9. Nevşehir Gece Hayatı
 10. Nevşehir’de Gezilecek 10 Yer
 11. Nevşehir Paintball Oyun Alanı Nerede, Nasıl Gidilir?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here