İnegöl

İnegöl Bursa’ya bağlı bir ilçedir. İnegöl ilçesi Bursa il merkezine 47 km uzaklıkta bulunmaktadır. 

İnegöl Gezilecek Yerler

Modern bir ilçe olan İnegöl mobilyası, kaplıcası ve köftesi ile ünlüdür. Bursa’nın en gelişmiş sanayi bölgesi lan İnegöl doğal ve tarihi güzellikler ile dolu bir ilçedir. Doğal ve tarihi güzellikleri yanı sıra geniş caddeleri, alışveriş merkezleri ve parkları ile modern bir görünüme sahip İnegöl görülmesi gereken yerlerdendir.

Göz at ;

 1. İnegöl Gezilecek Yerler
 2. İnegöl Nerede, Nerenin İlçesi ve Hangi Bölgede Şehirde
 3. Oylat Otelleri
 4. İnegöl Otelleri
 5. İnegol Avm Bursa
 6. Bursa Gezilecek Yerler
 7. Bursa Gece Hayatı
 8. Bursa’da Gezilecek 10 Yer
 9. Bursa Hayvanat Bahçesi
 10. Timsah Arena Stadyumu Nerede
 11. Bursa Otelleri ve Bursa Otel Fiyatları
 12. Bursa Nerede, Hangi Bölgede ve Nüfusu
 13. Bursa’dan İznik’e Nasıl Gidilir, Ulaşım
 14. Bursa Su Oyunları Parkı
 15. Bursa Paintball Oyun Alanı Nerede, Nasıl Gidilir?
 16. Türkiye’nin En İyi 10 Kayak Merkezi
 17. İznik Otelleri ve İznik Otel Fiyatları
 18. İlkbahar’da Gezilecek 10 Yer
 19. Türkiye’nin En Turistik 10 Şehri
 20. Marmara Bölgesinde Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Yer

İshak Paşa Külliyesi: İnegöl Çarşısında yer almaktadır. İshak Paşa Külliyesi camii, türbe, han, imarethane, zaviye ve medreseden oluşmaktadır. Osmanlı Devleti zamanında önemli bir devlet adamı olan İshak Paşa için yapılmıştır.

İshak Paşa Külliyesi Osmanlı Devleti zamanında 18. yüzyılda inşa edilmiştir. İshak Paşa Külliyesinden günümüze sadece camii, türbe ve medrese sağlam olarak ulaşmıştır.

İshak Paşa Camisi ve türbesi farklı ve tarihi mimarisi ile dikkat çekmektedir.  Ayrıca türbenin yanında bulunan İshak Paşa medresesi tarihi mimarisi ile Osmanlı İmparatorluğunun ihtişamlı mimarisini gözler önüne sermektedir. İnegöl ilçesine tarihi bir hava katan İshak Paşa Külliyesi görülmesi gereken önemli eserlerdendir.

İnegöl İshak Paşa Külliyesi

İnegöl Kent Müzesi: İnegöl ilçesinin merkezinde bulunan İshak Paşa Külliyesinin yanında yer almaktadır. Halkın desteği ile açılan İnegöl Kent Müzesi Türkiye’de ilçede açılan ilk kent müzesi olma özelliğine sahiptir.

Tarihi belediye binasında hizmete açılan kent müzesinde çok sayıda tarihi eser ve obje bulunmaktadır. İnegöl Kent Müzesi İshak Paşa Külliyesinin tarihi manzarası ve Çınaraltı bahçe manzarası ile büyüleyici bir güzellik oluşturuyor. Tarihi bir keyif alacağınız İnegöl Kent Müzesini ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

İnegöl Kent Müzesi

Oylat Kaplıcaları: İnegöl ilçe merkezine 27 km uzaklıkta bulunmaktadır. Uludağ’ın kar suları ve kaynak sulardan beslenen Oylat Kaplıcaları şifalı suları dikkat çekmektedir. Radyoaktif sıcak sulara sahip Oylat Kaplıcaları romatizmalı hasatlıklar, kadın hastalıkları, çocuk feci ve idrar yolları hastalıkları gibi birçok hastalığa iyi gelmektedir.

İki hamam ve çok sayıda otele sahip olan Oylat Kaplıcaları şifalı bir tatil için tercih edilebilir. Oylat kaplıcalarına bağlı Oylat Şelalesi ihtişamlı görüntüsü ve ıhlamur, çınar, çam, kestane ve meşe ağaçları ile kaplı yeşil çevresi ile harika bir görüntü oluşturuyor. Harika bir manzaraya sahip Oylat Şelalesinde keyifli zamanlar geçirebilir ve bolca fotoğraf çekebilirsiniz.

Oylat Kaplıcaları

Oylat Mağarası: Oylat Kaplıcalarına 2 km uzaklıkta yer almaktadır. 665 metre uzunluğuna sahip Oylat Mağarası Türkiye’nin en büyük 3. mağarasıdır. Bursa Mağarası olarak da anılan Oylat Mağarası dikitleri, sütunları ve damlataşları ile göz dolduran bir güzelliğe sahiptir. Ziyarete açık olan Oylat Mağarası Oylat kaplıcalarına yakın olmasından ve doğal güzelliğinden dolayı çok sayıda ziyaretçi almaktadır.  Oylat ’ta bulunan yeşil tabiata sahip Oylat vadisi temiz havası ve doğal görünümü ile görülmesi gereken yerlerdendir. Ayrıca İnegöl’e gelmişken İnegöl köftesini yemeden dönmeyiniz.

İnegöl Otelleri ve İnegöl Otel Fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. << İnegöl Otelleri ve İnegöl Otel Fiyatları

Oylat Mağarası
İnegöl Hangi Şehirde
İnegöl Haritası
İnegöl Nasıl Gidilir
İnegöl Nerede
İnegöl

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here