5. Lake Iseo

Lagos – İtalyan gölleri – Roma İmparatorluğu zamanından beridir bu göller turist çekmektedir.

Bunları da okumalısın ;

 1. Roma Gezilecek Yerler
 2. Roma Otelleri ve Roma Otel Fiyatları
 3. Roma Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
 4. Roma Gece Hayatı
 5. Roma Terminiden Fiumicino Havalananına Ulaşım Nasıl Gidilir
 6. Roma şehir içi ulaşım
 7. İtalyanın En Güzel 10 Gölü
 8. Kuzey İtalya’da Gezilecek 10 Yer
 9. Milan Gezilecek Yerler
 10. Venedik Gezilecek Yerler
 11. Venedik Gece Hayatı
 12. Venedik Otelleri ve Venedik Otel Fiyatları
 13. Floransa Gezilecek Yerler
 14. Floransa Gece Hayatı
 15. Floransa Roma Arası Ulaşım, Nasıl Gidilir
 16. Milano Gece Hayatı
 17. İtalya Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
 18. İtalyanın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
 19. İtalya Nerede?

Çoğu, Kuzey İtalya’nın dağlık bölgelerindeki bu göller için yüz binlerce kart postal yapılmıştır. Mükemmel manzaraları eşliğinde gelin sizlerle bu göller hangiler bir bakalım.

10. Lake Bolsena

Bolsena Gölü’ne bakan tepelerde durduğunuzda, neredeyse sonsuza dek ayrılmak istemezsiniz. Bu büyük göl, Etrüsk kalıntıları, güzel kiliseleri, harika kumsalları ile kendine çekmektedir.

9. Lake Ledro

Lake Ledro, İtalya’da bulacağınız en büyük göl değildir, fakat size harika manzara vaad etmektedir. Trentino bölgesindeki bu dağ gölü, ormanlarla çevrilidir ve kristal suları Trentino’nun en temiz bölgelerinden biridir.

8. Lake Lugano

Lugano Gölü, İtalya ve İsviçre arasında yer almaktadır. Göl üzerinde bir tekne yolculuğu yapabilir veya daha panoramik manzaralar için dağdan yukarıya bir fünikülerle binebilirsiniz. Lugano Gölü, balık tutmak için iyi bir yerdir.

7. Lake Trasimeno

Orta İtalya’daki Trasimeno Gölü, Utah’ın Büyük Tuz Gölü gibi içine kadar su girişine izin vermektedir. Her ikisi de tuzludur, ancak Trasimeno Gölünde daha az tuz vardır.

6. Lake Bracciano

Lake Bracciano, su sporuna merak duyanlar için oldukça deal bir göldür. Tüplü dalış, balık, kano, rüzgar sörfü, güneşlenmek veya yüzmek için harika bir yerdir.

5. Lake Iseo

Kuzey İtalya’nın ortaçağ kentlerini ziyaret etmek için popüler yerlerden birisidir. Bağlar ve ormanlarla çevrili Iseo Gölü, İtalyan gölleri arasında gizli bir yer olarak kabul edilir.

4. Lake Orta

Manzarası gerçekten güzel göllerden birisidir. Ada, Arnavut kaldırımlı sokaklarda hem rahat hem de romantik gezinmek için mükemmeldir. 12. yüzyıldan kalma bazilika ya da renkli bir pazarı ziyaret etmelisiniz.

3. Lake Maggiore

Maggiore Gölü, İtalya ve İsviçre arasındadır. İtalya’nın ikinci en büyük gölü olan (Maggiore, “büyük göl” olarak geçmektedir) Alplerin güney tarafında bulunmaktadır. Egzotik bitkiler yetiştirmeyi mümkün kılan bir Akdeniz iklimine sahiptir.

 

2. Lake Garda

Garda Gölü, İtalya’nın en büyük gölüdür. Dağlarla çevrili bu pitoresk göl popüler bir tatil beldesidir. Göl, Assisi Aziz Francis’in 1220’de bir manastır kurduğu Isola del Garda da dahil olmak üzere birçok adaya sahiptir. Gölün kendisi fiyort benzeri bir görünüme sahiptir; Bir feribot ile kasabalar arasında gölde dolaşmayı eğlenceli hale getirebilirsiniz.

1. Lake Como

Como Gölü, İtalya’nın dünya çapında ün salmış en güzel gölüdür. Pek çok aktör ve aktrisin göl çevresinde evi bulunmaktadır. Özellikle George Clooney’in evi muhteşemdir. Göl çevresinde kurulan köyler arasında ise feribot seferleri bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here