Kaçkar Dağları Milli Parkı Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti

Doğu Karadeniz Bölgesinde Rize ili sınırları içinde bulunan Kaçkar Dağları Milli Parkı 52.970 hektarlık büyük bir alanı kapsamaktadır.

Kaçkar Dağları

Milli parkın en önemli parçası olan Kaçkar Dağları Karadeniz Bölgesinin en yüksek dağı olma özelliğine sahiptir. Fırtına Deresi ve Hemşin Deresi milli parkı çevrelemektedir.

Göz at ;

  1. Rize Gezilecek Yerler
  2. Rize Gece Hayatı
  3. Rize’de Gezilecek 10 Yer
  4. Rize Hangi Bölgede,Nereye Bağlı ve Nüfusu
  5. Karadeniz’de Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Yer
  6. Ayder Yaylası
  7. Ayder Yaylası Otelleri ve Ayder Yaylası Otel Fiyatları
  8. Kaçkar Dağları Milli Parkı Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti
  9. Rize Otelleri ve Rize Otel Fiyatları
  10. Rize Nerede?

Kaçkar Dağları Milli Parkı içinde Türkiye’nin tek sub-tropikal yaşlı yağmur ormanları bulunmaktadır. Ayrıca milli park sınırları içinde Ayder Yaylası ve Ayder Yaylası kaplıcaları bulunmaktadır. Kaçkar Dağları Milli Parkı trekking, dağcılık, foto safari ve kayak için oldukça uygundur.

Kaçkar Dağları Milli Parkı Nerede

Kaçkar Dağları Milli Parkı Rize ilinin Çamlıhemşin ve Yusufeli ilçe sınırlarında yer almaktadır.

Nasıl Gidilir

Kaçkar Dağları Milli Parkına Karadeniz’in bölünmüş sahil yolunu kullanarak Çamlıhemşin ilçesi üzerinden ulaşılabilir ya da Erzurum-Artvin kara yolunu kullanarak Yusufeli ilçesinden sırasıyla Sarıgöl Köyü, Altıparmak Köyü ve Yaylalar Köyü takip edilerek milli parka ulaşılabilir.

Toplu taşıma aracı ile ise millî parka ulaşmak için Rize il merkezinden kalkan Pazar ilçesi arabaları ile de ya da Artvin il merkezinden kalkan Yusufeli ilçe arabaları ile ulaşılabilir.

Giriş Ücreti

Kaçkar Dağları mili Parkı girişinde otomobil için 10 TL, minibüs 25 TL, midibüs 55 TL, otobüs için ise 95 TL ücret alınmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here