Stephansplatz Nerede, Nasıl Gidilir?
Stephansplatz Nerede, Nasıl Gidilir?

Avusturya’nın başkenti Viyana’da bulunan Stephansplatz bölgesi ile ilgili kısaca izlenim ve gözlemlerimizi aktaracağız. Bunun dışında bu bölge Nerede, Nasıl Gidilir? sorularına cevap bulacağız.

Stephansplatz Nerede?

Başkent Viyana’nın nabzı atıldığı nokta Stephansplatz veya Türkçe adıyla Birinci Viyana bölgesi olarak geçmektedir. Şehrin ana merkezi olarak bilinmektedir. Şehrin kalbi burada atıyor desek yalan olmaz. Ankara için Kızılay meydanı ne ise Viyana içinde Stephansplatz Meydanı odur.

Göz at;

 1. Viyana Gezilecek Yerler
 2. Viyana’da En İyi 10 Turist Aktivitesi
 3. Viyana Gece Hayatı
 4. Viyana Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
 5. Avusturya Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
 6. Avusturya’nın Başkenti, şehirleri ve Bölgeleri
 7. Avusturya Nerede?
 8. Avusturya’da Gezilecek 10 Yer
 9. Avusturya’nın En Güzel 11 Oteli
 10. Dünya’nın En Güzel Göl Köyü: Hallstatt
 11. Schönbrunn Sarayı
 12. Hofburg İmparatorluk Sarayı
 13. Salzburg Kalesi
 14. Viyana Belediye Binası
 15. Aziz Stefan Katedrali
 16. Belvedere Sarayı
 17. Aziz Peter Kilisesi
 18. Stephansplatz
 19. Avusturya Milli Kütüphanesi

Bu meydan veya bölge üzerinde birçok tarihi yapı bulunur. Buraya kadar gelmişken ilk olarak bu bölgede bulunan yapıları gezip görün derim. Bunlardan ilki Aziz Stefan Katedrali ve diğeri ise Mozart’ın Evi’dir. Bu iki yapıyı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Bu bölgede çok sayıda cafe, restoran, mağaza, otel ve gece mekanı bulunur. Buraya gelip gönlünüzce eğlenebilirsiniz. Ayrıca bu meydan 31 Aralık gecesi oldukça renkli bir hal almaktadır. Başkent Viyana’ya yolunuz düşerse ilk olarak ziyaret etmeniz gereken yer burası olmalıdır.

Stephansplatz Nasıl Gidilir?

Stephansplatz, Viyana kent merkezinde bulunur. U3 ve U1 metro durakların merkezidir. Buraya bu metro hatlarıyla çok rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Buraya ulaşım oldukça kolaydır. Şehrin her noktasından ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca buradan birçok yere yürüyerek de ulaşım sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz