Balıkaşıran Koyu Nerede, Nasıl Gidilir?
Balıkaşıran Koyu Nerede, Nasıl Gidilir?

Ege ve Akdeniz’in buluştuğu nokta olarak bilinen Balıkaşıran Koyu ile ilgili izlenim ve gözlemlerimizi aktaracağız. Bunun yanında Balıkaşıran Koyu Nerede, Nasıl Gidilir? sorularına cevap bulacağız.

Ülkemizin en güzel 10 Koyu’ndan biri olan Balıkaşıran Koyu, Marmaris-Datça yolunun 26. kilometresinde bulunur. Bu koy ismi ile ilgili birçok farklı rivayet bulunmaktadır. Bu rivayetler hikayeler şeklinde anlatılır. Bu hikayeleri burada anlatmayacağım. Gidip burayı ziyaret edince yöre halkı size anlatsın. Şiveleriyle hikayelere çok farklı bir renk katmaktadırlar.

Buraya sevdiklerinizle birlikte gelip mavi ile yeşilliğin buluştuğu bu noktayı mutlaka gezip görün. Burada deniz, kum ve güneşin keyfini yaşarken öte taraftan yeşillik içinde huzur bulabilirsiniz. Koyda konaklama tesisi bulunmamaktadır. Günübirlik gezilerinize burayı da eklemenizi tavsiye ederim.

Balıkaşıran Koyu Nerede, Nasıl Gidilir?

Balıkaşıran Koyu, Muğla’nın Datça ilçesinde bulunur. Diğer bir deyişle Marmaris-Datça yolunun 26. kilometresinde Hisarönü Körfezi içinde bulunur. Buraya şahsi aracınızla Marmaris’ten Datça yoluna girin. Yolun 26. kilometresinde bu koya ulaşmış olursunuz. Ayrıca Datça’da buraya kalkan minibüslerde bulunur. Bu minibüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here