Başçova Hangi Şehirde

İzmir’in metropol ilçesi olan Balçova; İzmir merkezine 8 km uzaklıktadır. Konak ve birçok ilçeden kalkan otobüsler ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca metro ile daha kısa bir sürede ulaşım sağlanmaktadır.

Balçova Gezilecek Yerler

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi ve İzmir Ekonomi Üniversitesini içinde barındıran Balçova ilçesi gelişmiş bir ilçedir. Termal Tesisleri ve teleferiği ile ünlü olan ilçe çok sayıda ziyaretçi almaktadır. Doğal güzellikleri ile dikkat çeken ilçede gezilecek yerler şunlardır:

Başçova Aqua Park
Başçova Aqua Park
Başçova Haangi Şehirde
Başçova Haangi Şehirde
Başçova Harita
Başçova Harita

İnciraltı: Ege Denizin en güzel kıyılarına sahip olan İnciraltı Semti doğal güzelliği ve gelişen modern yapısı ile görülmesi gerek yerlerdendir. İncir ağaçları ile kaplı bu semt adını içinde çok sayıda bulunan incir ağaçlarından almıştır.

Her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turist alan İnciraltı sakin ve temiz havası ile İzmirlilerin de gözdesi durumundadır. Çok sayıda sahil restoran, kafe ve alışveriş merkezlerine sahiptir. İnciraltı’nda denizin içinde bulunan TCG Ege isimli gemi ve TCG Piri Reis isimli denizaltı müze olarak kullanılmaktadır.

İnciraltı Deniz Müzesi olan bu gemilerin içine girmek için cüzi bir miktar alınmaktadır. İçerisinde birçok tarihi eseri barındıran bu gemiler yapısı ile oldukça dikkat çekicidir. İnciraltına gittiğinizde deniz havası eşliğinde sahil de yemek yiyebilir ve sahil boyu yürüyüş yapabilirsiniz. Ayrıca sahil de bulunan Özdilek Alışveriş Merkezini de gezebilirsiniz.

Göz at ;

 1. Balçova Gezilecek Yerler
 2. Balçova Nerede, Nerenin İlçesi ve Hangi Bölgede Şehirde
 3. İzmir İstinye Park AVM Nerede ve Nasıl Gidilir?
 4. Dokuz Eylül Üniversitesi
 5. Asmaçatı Avm
 6. Selway Avm /Outlet
 7. Kipa Balçova Avm
 8. İzmir Gezilecek Yerler
 9. İzmir Gece Hayatı
 10. İzmir’de Gezilecek 10 Yer
 11. Kordon Boyu Nerede, Nasıl Gidilir
 12. İzmir Karagöl Tabiat Parkı Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti
 13. İzmir Nerede, Hangi Bölgede ve Nüfusu
 14. İzmir Sasalı Doğal Yaşam Parkı Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri, Giriş Ücreti
İnciraltı Nasıl Gidilir
İnciraltı Nasıl Gidilir
İnciraltı Nerede
İnciraltı Nerede
İnciraltı
İnciraltı

Teleferik: Balçova denilince akla hiç şüphesiz teleferik gelir. Balçova otobüsleri ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Balçova’dan teleferik ile İzmir’in eşsiz manzarası eşliğinde yaklaşık beş dakikalık bir yolculuğun sonunda tepe üzerinde bulunan dinlenme tesislerine ulaşabilirsiniz.

Temiz havası ve İzmir manzarasına sahip bu dinlenme tesislerinde ailenizle keyifli bir piknik yapabilirsiniz. Dinlenme tesisinde restoran, mangal evi, çay bahçesi, kahvaltı salonu, doğal ürünlerin satıldığı organik market bulunmaktadır. İsterseniz doğal marketten alışveriş yapıp mangal evinde kendin pişir kendin ye bölümünü kullanabilirsiniz.

İsterseniz restoran da yiyebilirsiniz. Her türlü imkana sahip bu dinlenme tesisinde keyifli zamanlar geçirebilir ve teleferiğin tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca bu dinlenme tesisinde; spor severler ve doğa severler için heyecanlı anlar yaşatacak yamaç paraşütü ve özel tırmanma şeritleri de bulunmaktadır.

Balçova Teleferik
Balçova Teleferik

Agamemnon Kaplıcaları: 2500 yıllık bir tarihi geçmişe sahip Agememnon Kaplıcaları Balçova’da bulunmaktadır. Antik dönemden beri şifa amacıyla kullanılan bu kaplıcalar günümüzde Balçova Kaplıcaları olarak anılmaktadır.

Balçova Kaplıcaları günümüzde birçok termal tesislere sahiptir. Balçova Kaplıcalarını diğer kaplıcalardan ayıran en önemli özelliği; tarihte dünyanın ilk hastanesi olmasıdır. Binlerce yıldır insanlara şifa kaynağı olan bu kaplıca Türkiye’nin en modern ve temiz kaplıcalarından birisidir.

Suyu 63 dereceyi bulan kaplıcada sıcak su, çamur banyosu ve içme suyu bulunmaktadır. Balçova Kaplıcalarının suyu; romatizmalı hastalıklara, üst solunum yolu kronik iltihaplanmalarına, metabolizma bozukluğu ve deri hastalıklarına iyi gelmektedir.

Balçova Termal Tesislerde tanı, muayene gibi hizmetler verilmekte ve hastalığa göre tedavi süreci ve tedavi aşmaları belirlenmektedir. Modern tıbbın tüm imkanları kullanılan bu kaplıcalara yurt içi ve yurt dışında yoğun bir talep bulunmaktadır. Şifa merkezi olan bu yerde hem dinlenip hem de tedavi olabilirsiniz.

Agamemnon Kaplıcaları
Agamemnon Kaplıcaları

Agora Alışveriş Merkezi: Çok sayıda alışveriş merkezine sahip Balçova’da en çok dikkat çeken alıveriş merkezidir. Şık ve gösterişli bina görüntüsü ve birçok markaya ev sahipliği yapan alışveriş merkezi yoğun ziyaretçi almaktadır.

Alışveriş merkezinde restoran, kafe, çeşitli markalara ait giyim, kırtasiye, sinema, çocuk oyun alanı ve eğlence merkezleri bulunmaktadır. Bu modern görüntüye sahip alışveriş merkezinde aradığınız her şeyi bulabilir ve aynı zamanda aileniz ile eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz.

Agora Alışveriş Merkezi
Agora Alışveriş Merkezi
Başçova Meydan
Başçova Meydan
Başçova Nasıl Gidilir
Başçova Nasıl Gidilir
Başçova Nerede
Başçova Nerede
Başçova Sokakları
Başçova Sokakları
Başçova
Başçova

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz