Birgi Köyü Nerede, Nasıl Gidilir ve Gezi Rehberi
Birgi Köyü Nerede, Nasıl Gidilir ve Gezi Rehberi

Ege’nin İncisi İzmir’de bulunan Birgi Köyü ile ilgili izlenim ve gözlemlerimizi aktaracağız. Bunun dışında Birgi Köyü Nerede, Nasıl Gidilir? sorularına cevap bulacağız.

Birgi, İzmir’in Ödemiş ilçesine bağlı tarihi bir köydür. Köyde gezilip görülecek birçok tarihi yapı ve doğal güzellik alanı bulunur. Antik dönemden beri yerleşim yeri olarak kullanılan Birgi’de çok sayıda tarihi yapıtlar bulunmaktadır.

Tarihi yapıtların dışında tek katlı sade evler ve dar sokakları ile sakin bir yerdir. Birgi’de bulunan üç katlı, ahşaptan yapılan Avrupa mimarisi ve kalem işi süslemelerine sahip ve günümüzde müze olarak kullanılan tarihi Çakırağa Konağı görülmesi gereken yerlerdendir. Buraya yolunuz düşerse mutlaka bu köyü ziyaret edin derim.

Birgi Köyü Nerede, Nasıl Gidilir?

Birgi, İzmir’in Ödemiş ilçe merkezine 7 km uzaklıkta bulunan bir köydür. Buraya ulaşmak için ilk önce Ödemiş’e ulaşmak gerekir. Ödemiş’ten Birgi’ye yarım saatte bir minibüs kalkmaktadır. Bu minibüslerle ulaşım sağlanabilir. Ayrıca Manisa/Salihli Otogarından Birgi köyüne her gün düzenli sefer yapan minibüsler bulunur.

Göz at;

  1. Birgi Çakırağa Konağı
  2. Ödemiş Gezi Rehberi
  3. Şirince Otelleri ve Şirince Otel Fiyatları
  4. Selçuk Gezi Rehberi
  5. Selçuk Otelleri ve Selçuk Otel Fiyatları
  6. İzmir Balayı Otelleri ve Paketleri
  7. İzmir Otelleri ve İzmir Otel Fiyatları
  8. İzmir Gezi Rehberi
  9. İzmir Gece Hayatı
  10. İzmir’de Gezilecek 10 Yer

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz