Eski Datça Nerede, Nasıl Gidilir?
Eski Datça Nerede, Nasıl Gidilir?

Muğla ili, Datça ilçe sınırında yer alan Eski Datça, mutlaka gezilip görülmesi gereken harika bir turistik köydür. Burada yaklaşık 580 kişi yaşamaktadır.

Datça ilçe merkezine yaklaşık 3 km uzaklıkta bulunan Eski Datça, daha çok tek yada iki katlı taştan yapılmış tarihi evleri ve doğal güzellikleri göze çarpmaktadır.

Göz at;

 1. Datça Gezilecek Yerler
 2. Datça Nerede, Nerenin İlçesi ve Hangi Bölgede Şehirde
 3. Datça Otelleri ve Datça Otel Fiyatları
 4. Datça Gece Hayatı
 5. Eski Datça
 6. Datça Kargı Koyu
 7. Akvaryum Koyu
 8. Balıkaşıran Koyu
 9. Palamutbükü Koyu Nerede, Nasıl Gidilir?
 10. Söğüt Köyü
 11. Kızkumu
 12. Murdala Koyu
 13. Kurucabük Koyu
 14. Palamutbükü Plajı
 15. Bağlarözü Koyu
 16. Muğla Gezi Rehberi
 17. Muğla’da Gezilecek 10 Yer
 18. Muğla Painball Oyun Alanı Nerede, Nasıl Gidilir?
 19. Muğla Gece Hayatı
 20. Muğla Otelleri ve Muğla Otel Fiyatları
 21. Muğla Balayı Otelleri ve Paketler

Bu köyü asıl popüler kılan ise Can Yücel’dir. Can Yücel ömrünün son yılarını bu köyde geçirmiştir. Burada Can Yücel Evi, kahvesi ve sokağı bulunur. Ayrıca Yerel tarihçi ve yazar Nihat Akkaraca da 1931 yıllında burada doğmuştur.

Eski Datça hem tarihi hem de doğal güzellikleriyle bilinir. Burada gezip görmeniz gereken birçok yer bulunur. Buraya sevdiklerinizle birlikte gelip harika bir tatil keyfi yaşayabilirsiniz. Bu tarihi köyü ziyaret etmeden kesinlikle Datça’yı terk etmeyin. Ayrıca buraya özgü lezzetli tatlar bulunur. Bu lezzetleri mutlaka tadın. Bunun dışında köyü terk etmeden önce sevdiklerinize hediyelik eşya da almayı ihmal etmeyin.

Eski Datça Nerede, Nasıl Gidilir?

Eski Datça, Muğla’nın Datça ilçesine bağlı bir köydür. Datça ilçe merkezine yaklaşık 3 km uzaklıkta bulunur. Buraya ulaşmak için ilk başta Datça ilçesine ulaşmanız gerekir. Datça ilçesine geldikten sonra burada kalkan minibüslerle Eski Datça’ya çok rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz