Polonezköy Nerede, Nasıl Gidilir?
Polonezköy Nerede, Nasıl Gidilir?

İstanbul’un Beykoz ilçesine bağlı Polonyalı köyü olan Polonezköy hakkındaki izlenim ve gözlemlerimizi sizinle aktarmak isterim. Bunun dışında Polonezköy Nerede, Nasıl Gidilir? sorularına da cevap bulacağız.

Polonezköy, İstanbul’un Beykoz ilçesinde yer alan bir tatil köyüdür. Bu köyün tarihi oldukça eskiye dayanmaktadır. Eski adı “Adampol” olan Polonyalı köyüdür. 1830 yıllında Polonya ayaklanması sırasında Polonya hükumeti tarafında kuruldu.

Polonezköy Gezi Rehberi

Bu köyde gezilip görülecek birçok yer bulunmaktadır. Bu nedenle yıl boyunca çok sayıda kişi tarafında ziyaret edilmektedir. Bu köy; temiz, ferah ve rahatlatıcı havası, harika doğası ve özellikle de kirazı ile bilinir. Buraya yolunuz düşerse mutlaka Polonezköy Hayvanat Bahçesi ve Polonezköy Tabiat Parkı gibi turistik yapıları mutlaka ziyaret edin derim.

Polonezköy Nerede, Nasıl Gidilir?

Polonezköy, İstanbul’un Beykoz ilçesine bağlı bir köydür. Buraya ulaşmak için D1 Polonezköy-Üsküdar/Kadıköy hattı ile buraya ulaşım sağlayabilirsiniz. Özel aracınız ile Beykoz- Riva ve Alemdağ istikametinden ilerleyerek ve tabelaları takip ederek ulaşabilirsiniz.

Göz at;

  1. Polonezköy Otelleri ve Polonezköy Otel Fiyatları
  2. Polonezköy Hayvanat Bahçesi
  3. Polonezköy Tabiat Parkı
  4. Beykoz Gezi Rehberi
  5. Beykoz Otelleri ve Beykoz Otel Fiyatları
  6. İstanbul Gezi Rehberi
  7. İstanbul’da Gezilecek 30 Yer
  8. İstanbul’da gezilecek 10 Yer
  9. İstanbul Gece Hayatı
  10. İstanbul Otelleri ve İstanbul Otel Fiyatları

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here