Sakız Adası Nerede, Nasıl Gidilir?
Sakız Adası Nerede, Nasıl Gidilir?

Turistlerin giderek daha fazla ilgi göstermeye başladığı Yunan Adalarında biri olan Sakız Adası hakkındaki izlenim ve gözlemlerimizi aktaracağız. Bunun yanında Sakız Adası Nerede, Nasıl Gidilir? sorularına cevap bulacağız.

Sakız Adası veya diğer adıyla Chios, Çeşme ilçemizin tam karşısında Ege denizinde yer alan bir tatil adasıdır. Bu ada Yunanistan sınırlarında bulunur. Bu adanın tarihi oldukça eskiye dayanmaktadır. Bu nedenle ada üzerinde birçok eski yerleşim yeri bulunmaktadır. Bunun dışında yine birçok doğal güzellik de bünyesinde barındırmaktadır.

Yaz sezonun başlamasıyla birlikte başta Türk vatandaşları olmak üzere Yunan Adalarına çok sayıda turist akın etmektedir. Yunan Adalarından biri olan Sakız Adası, Ülkemizin sınırına yakın olması nedeniyle Türk turistleri tarafında çokça tercih edilmektedir. Son yıllarda çıkarılan adalar için kapıda vize uygulama kolaylığı ile bu ilgi daha da artmaktadır.

Bu ada üzerinde gezilip görülecek çok sayıda yer bulunmaktadır. Özellikle Sakız kalesi ve Sakız Limanı görülmeye değerdir. Bunun dışında burada mavi ile yeşillik adeta dans etmektedir. Ada üzerinde çok sayıda ağaç bulunmaktadır. Burada bulunan Sakız Ağaçları nedeniyle bu ismi almıştır. Ada da birçok plaj ve koy bulunmaktadır. Sevdiklerinizle birlikte buraya gelip hem eğlenip hem de harika bir tatil keyfi yaşayabilirsiniz.

Sakız Adası Nerede, Nasıl Gidilir?

Avrupalıların Chios, Yunanlıların Hora dedikleri ve Türkçe’de ise Sakız Adası dediğimiz bu harika tatil yöresi, Yunanistan’da, Ege Denizi’nde, Karaburun Yarımadası’nın karşısında bulunur. Buraya ulaşmak için İzmir Çeşme’de kalkan feribotlarla yaklaşık 45 dakikada ulaşabilirsiniz.

Göz at;

 1. Sakız Adası Otelleri ve Sakız Adası Otel fiyatları
 2. Yunan Adaları Gece Hayatı
 3. Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması 2018
 4. Kos Adası Otelleri ve Yunan Adaları Otel Fiyatları
 5. Atina Gezilecek Yerler
 6. Atina Otelleri ve Atina Otel Fiyatları
 7. Atina Gece Hayatı
 8. Otobüs ile Yunanistan Selanik ve Kavala’ya Nasıl Gidilir
 9. Edirne’den Yunanistan’a (İpsala Sınır Kapısı) Nasıl Gidilir
 10. Atina Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
 11. Yunanistan Nerede?
 12. Yunanistan’da Gezilecek 10 Yer
 13. Yunanistan’ın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
 14. Yunanistan 1 Haftalık Gezi Planı
 15. Dedeağaç otelleri ve Dedeağaç Otel Fiyatları
 16. Gümülcine Nerede, Nasıl Gidilir?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here