Alanya Arkeoloji Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti
Alanya Arkeoloji Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti

Turizm kenti olarak bilinen Antalya ilimizde bulunan Alanya Arkeoloji Müzesi hakkında izlenim ve gözlemlerimizi aktaracağız. Bunun yanında Alanya Arkeoloji Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti Ne Kadar sorusuna cevap bulacağız.

Antalya’nın Alanya ilçesinde bulunan Alanya Arkeoloji Müzesi, 1967 yıllında hizmette açılmıştır. Müzede Ankara Anadolu Medeniyetleri Müzesinden getirilen Tunç çağı, Urartu, Frig ve Lidya dönemlerine çok sayıda eser sergilenmektedir. Müze içerisinde 14 kapalı, bir açık teşhir salonu bulunmaktadır. Buraya yolunuz düşerse tarih kokan bu müzeyi mutlaka ziyaret edin derim.

Alanya Arkeoloji Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir?

Alanya Arkeoloji Müzesi, Antalya’nın Alanya ilçesine bağlı İsmet Hilmi Balcı Caddesi üzerinde bulunur. Diğer bir deyişle Alanya merkezinde bulunur. Damlataş Mağarasına olukça yakın bir konumda bulunur. Buraya ulaşmak için ilk önce Alanya merkeze ulaşmak gerekir. Alanya ilçesi Antalya’ya 133 km uzaklıkta bulunmaktadır. Alanya içinde bulunan Alanya Gazipaşa Hava limanından dolayı ulaşımı gayet kolay bir ilçedir. Şehirler arası otobüslerle buraya ulaşmak mümkündür. yine Antalya otogarında buraya gelen otobüslerle de ulaşabilirsiniz. Alanya merkeze ulaştıktan sonra yürüyerek müzeye ulaşım sağlayabilirsiniz.

Alanya Arkeoloji Müzesi Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti

Alanya Arkeoloji Müzesi, kış sezonunda 08:00 – 17:00 saatleri arasında, yaz sezonunda ise 08:00 – 19:00 saatleri arasında ziyarette açıktır. Müze giriş ücreti 5 TL’dir. Müzekartı ile ücretsiz giriş yapabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here