Alanya Bahçeleri Nerede, Nasıl Gidilir?
Alanya Bahçeleri Nerede, Nasıl Gidilir?

Deniz ve çarşı arasında bulunan Alanya Bahçeleri ile ilgili kısaca izlenim ve gözlemlerimi aktarmak isterim. Bunun yanında bu bahçeler Nerede, Nasıl Gidilir? sorularına da cevap bulacağım.

Antalya’nın en önemli tatil beldesi olan Alanya ilçesi Antalya’ya 133 km uzaklıkta bulunmaktadır. Burada gezilip görülecek birçok tarihi yapı ve doğal güzellik alanı bulunur. Alanya denilince akla ilk olarak deniz,kum ve güneş gelir. Fakat bunun yanında bahçeleri de oldukça popüler bir hal almaya başlamıştır.

Deniz ve çarşı arasında yapılan bahçeleri görülmeye değerdir. Burada oturup sevdiklerinizle birlikte saatlerce sohbet edebilirsiniz. Parkta çocuklar için havuz ve yeşili oyun parkı bulunur. Ayrıca burada bir çay bahçesi de bulunur. Sevdiklerinizle birlikte buraya gelip harika vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca muazzam fotoğraf kareleri içinde bu bahçe ve park tercih edilebilir.

Alanya Bahçeleri Nerede, Nasıl Gidilir?

Alanya Bahçeleri, Antalya’nın Alanya ilçesine bağlı Mahmutseydi Mahallesinde bulunur. Diğer bir deyişle deniz ve çarşı arasında bulunur. Buraya ulaşmak için Alanya merkezine ulaşmanız yeterlidir. Antalya otogardan kalkan otobüslerle Alanya’ya ulaşabilirsiniz. Alanya merkezden kısa bir yürüyüşten sonra bu bahçeye gelebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here