Bodrum Antik Tiyatrosu Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri & Giriş Ücreti

Muğla ili, Bodrum ilçe sınırında bulunan Bodrum Antik Tiyatrosu,  M.Ö. 337 yılında Kral Satrap Mozolus Döneminde inşa edilmiştir.

13 bin seyirci kapasitesi ile yapılan antik tiyatro çeşitli zamanlarda onarımlardan geçerek günümüze kadar sağlam olarak ulaşmıştır. Böylece Klasik çağdaki Bodrum’dan günümüze sağlam bir şekilde ulaşan tek yapı diyebiliriz. Bodrum’da düzenlenen birçok festivale ev sahipliği yapan antik tiyatro günün her saati ziyarete açıktır. Bu muhteşem ve devasa antik tiyatroyu ziyaret edebilir ve harika fotoğraflar çekebilirsiniz.

Bodrum Antik Tiyatrosu Nerede?

Bodrum Antik Tiyatrosu, Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Yeniköy Mahallesinde bulunur. Diğer bir deyişle Bodrum merkezinde Göktepe Dağının eteklerinde yer alır.

Bodrum Antik Tiyatrosu Nasıl Gidilir?

Buraya ulaşmak için ilk başta Bodrum merkezine ulaşmak gerekir. Günümüzde önemli bir turizm merkezi olan Bodrum; Muğla iline bağlı bir ilçedir. Muğla il merkezine yaklaşık 110 km uzaklıkta bulunur. Buraya Ülkemizin neredeyse tüm illerinden buraya otobüs seferleri yapılmaktadır. Yunan Adaları İstanköy’e (Cos) ve Rodos’a düzenli feribot seferleri yapılmaktadır. Bodrum’dan Datça, Didim ve Dalyan’a da deniz bağlantısı bulunmaktadır. feribot seferleri ile ulaşılabilir. Yine ilçe merkezine 30 km uzaklıkta bulunan Bodrum-Milas Havaalanı ile de ulaşılabilir. Bodrum ilçe merkezine ulaştıktan sonra burada Turgutreis minibüsleriyle Antik Tiyatroya ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bodrum Antik Tiyatrosu Ziyaret Saatleri

Bodrum Antik Tiyatrosu, Yaz sezonunda 09:00-19:00, Kış sezonunda ise 08:00-17:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Bodrum Antik Tiyatrosu Giriş Ücreti

Bodrum Antik Tiyatrosu Girişi Ücretsizdir.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here