Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti, Ziyaret Saatleri

Muğla ilinin Bodrum ilçesinde yer alan Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi St. Jean Şövalyeleri tarafından inşa edilen tarihi Bodrum Kalesi’nde hizmet vermektedir.

Bodrum Kalesi’nin tamamı Bodrum Müzesi’nin sergileme alanı olarak kullanılmaktadır. Kale içinde yer alan Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesine Bodrum Limanından giriş yapılmaktadır. Müze girişinde Halikarnas Balıkçısı, Cevat Şakir Kabaağaçlı ile Herodot’un büstleri bulunmaktadır.

Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi Nerede

Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi Muğla’nın Bodrum ilçesinde Bodrum Kalesi içinde yer almaktadır.

Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi Nasıl Gidilir

Ülkenin her tarafından Bodrum’a ulaşabilirsiniz. Bodrum otogarından kalkan otobüsler ya da minibüsler ile Bodrum Kalesine ulaşabilirsiniz.

Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi Giriş Ücreti

Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi girişinde 30 TL ücret alınmaktadır.

Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi Ziyaret Saatleri

Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi pazartesi günleri hariç haftanın her günü ziyarete açıktır.

1 YORUM

  1. […] Bodrum’da bulunan müzeye ulaşmak için  Ülkemizin neredeyse tüm illerinden buraya otobüs seferleri yapılmaktadır. Yunan Adaları İstanköy’e (Cos) ve Rodos’a düzenli feribot seferleri yapılmaktadır. Bodrum’dan Datça, Didim ve Dalyan’a da deniz bağlantısı bulunmaktadır. feribot seferleri ile ulaşılabilir. Yine ilçe merkezine 30 km uzaklıkta bulunan Bodrum-Milas Havaalanı ile de ulaşılabilir. Daha fazla ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi Gezilecek Yerler […]

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here