Bodrum Kalesi Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti, Ziyaret Saatleri

Bodrum Kalesi Muğla’nın Bodrum İlçesinde iki liman arasında kayalık alan üzerinde yer almaktadır. Bodrum Kalesi 1500 yılların başında inşa edilmiştir.

İnşa edildiği dönemde ST Jean Şövalyeleri Kalesi olarak kullanılan Bodrum Kalesi günümüzde Sualtı Arkeoloji Müzesi olarak kullanılmaktadır. Bodrum Kalesi 5 kuleye sahiptir. Kuleler Fransız, İngiliz, Alman, İtalyan ve Yılanlı Kule olarak adlandırılmaktadır. Muhteşem deniz manzarasına sahip olan Bodrum Kalesi içinde günümüzde Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi, Türk hamamı, Amphora Sergilemesi, Cam Salonu, Cam Batığı, Sikke Ve Mücevherat Salonu, Doğu Roma Gemisi, Karyalı Prenses Salonu ,İşkence Ve Katliam Odaları gibi bölümler bulunmaktadır. Ayrıca kalenin içinde geniş bir alanda kafe de bulunmaktadır. Bodrum Kalesi’nde hem müzeyi ziyaret edebilir hem de muhteşem manzara fotoğrafları çekebilirsiniz.

Bodrum Kalesi Nerede

Adres: Bodrum Kalesi, Çarşı Mahallesi 48400 – Bodrum/ Muğla

Telefon: 0252 316 25-16

Bodrum Kalesi Nasıl Gidilir

Bodrum’a ülkemizin her yerinden düzenli olarak seferler düzenlenmektedir. Bodrum’a giden otobüsler ile Bodrum Merkeze ulaşabilirsiniz. Bodrum merkeze 36 kilometre uzaklıkta bulunan Bodrum Kalesi’ne otobüsler ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Bodrum Kalesi Giriş Ücreti

Bodrum Kalesi girişinde kişi başı 20 TL ücret alınmaktadır. Ayrıca Kale girişinde müze kartı geçerlidir.

Bodrum Kalesi Ziyaret Saatleri

Bodrum Kalesi pazartesi günleri hariç haftanın her günü 09 00 ile 19 00 saatleri arasında ziyarete açık bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here