Karaburun Yarımadası Nerede, Nasıl Gidilir

Türkiye’nin en büyük Yarımadası olan Karaburun Yarımadası İzmir’in en küçük ilçesidir. Karaburun Yarımadası Ege bölgesinin en bakir yöresi olarak bilinmektedir.

Konumu nedeniyle açık denize bakan Karaburun Yarımadası’nda birçok köy bulunmaktadır. Temiz bir denize sahip olan Karaburun Yarımadası su altı zenginlikleri ile özellikle de dalış meraklıları için iyi bir tatil yeridir. Karaburun Yarımadası’nda Akvaryum koyu Plajı ve Mimoza Köyü plajında denizin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Karaburun Yarımadası Nerede

Karaburun Yarımadası İzmir İl merkezine 109 kilometre uzaklıkta yer almaktadır.

Karaburun Yarımadası Nasıl Gidilir

Karaburun Yarımadası’na özel aracımız ile ulaşmak için İzmir’den Çeşme otoyoluna girmeniz gerekmektedir. Çeşme otoyolundan Karaburun ayrımına çıkıp İçmeler rampasında çıktıktan sonra Karaburun yönüne doğru dönüp yaklaşık 55 kilometreden sonra Karaburun yarımadası’na ulaşabilirsiniz. Karaburun Yarımadası’nda toplu taşıma araçları ile ulaşmak için ise İzmir’in Üçkuyular semt garajından Kalkan Karaburun otobüslerini kullanabilirsiniz.

NOT

Karaburun Otelleri ve Karaburun Otel Fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. << Karaburun Otelleri ve Karaburun Otel Fiyatları

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here