Bedri Rahmi (Taşyaka) Koyu Nerede, Nasıl Gidilir?
Bedri Rahmi (Taşyaka) Koyu Nerede, Nasıl Gidilir?

Ülkemizin en güzel koylarından biri olan Taşkaya Koyu veya yeni adıyla Bedri Rahmi Koyu, Mutlaka gezilip görülmesi gereken bir cennet köşesidir.

Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı Göcek beldesinde bulunan Bedri Rahmi (Taşyaka) Koyu, yerli ve yabancıların akın ettiği huzur dolu bir tatil köşesidir. Bu koyun ilginç bir hikayesi bulunur. İlk olarak bu hikaye ile başlamak isterim.

1974 yıllında ünlü yazar Bedri Rahmi Eyüboğlu, Göcek beldesine bir seyahat düzenler. Daha sonra Taşyaka koyunun kuzey yamacındaki büyükçe bir kayaya balık resmi çizer. Koy, bu sebepten dolayı Bedri Rahmi Koyu olarak biliniyor.

Koyda çok küçük bir iskele bulunuyor. İskelenin olduğu yer çok sığırdır. İskele dışında koyda; mütevazı restoranları, çam ve zeytin ağaçları, gizli kalmış kaya mezarları ile insanları kendine hayran bırakmaktadır. Buraya yolunuz düşerse mutlaka bu harika koyu ziyaret edin derim.

Bedri Rahmi (Taşyaka) Koyu Nerede, Nasıl Gidilir?

Bedri Rahmi (Taşyaka) Koyu, Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı Göcek beldesinde bulunur. Buraya ulaşamak için Fethiye ilçesine gelip burada Fethiye ve Göcek arası kalkan minibüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz. Ya da İstanbul’dan kalkan otobüslerle direk ulaşabilirsiniz. Bunun dışında Hava yolu ile Dalaman’a gelip burada servislerle Göcek beldesine ulaşabilirsiniz. Ayrıca burada 4 marina bulunur. Bu nedenle deniz yolunu da kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Göz at;

 1. Göcek Nerede, Nasıl Gidilir?
 2. Göcek Otelleri ve Göcek Otel Fiyatları
 3. Sarıgerme Gezi Rehberi
 4. Fethiye Gezi Rehberi
 5. Fethiye Gece Hayatı
 6. Fethiye Otelleri ve Fethiye Otel Fiyatları
 7. Fethiye Balayı Otelleri ve Paketler
 8. Ortaca Gezi Rehberi
 9. Muğla Gezi Rehberi
 10. Muğla’da Gezilecek 10 Yer
 11. Muğla Gece Hayatı
 12. Muğla Otelleri ve Muğla Otel Fiyatları
 13. Muğla Balayı Otelleri ve Paketler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz