Avcılar

Avcılar; İstanbul’a 27 km uzaklıkta Avrupa yakasında bulunmaktır. İstanbul’un en kalabalık ve en büyük ilçesi olan Avcılar önemli bir sanayi ve üretim bölgesidir. Ulaşım imkanı çok kolay olan İstanbul’dan rahatlıkla Avcılar ilçesine ulaşabilirsiniz. Çok sayıda gezilecek yerler sahip olan Avcılar’da keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

Marmara Caddesi: Avcıların merkezidir. Günün her saati kalabalık olan Marmara caddesinin sağ ve solonda dizili olan çok sayıda giyim mağazası, kafe, restoran ve eğlence mekanları bulunmaktadır. Cadde boyunca yer alan uzun havuz bu caddeye farklı bir güzellik katmıştır. Girişinde Mustafa Kemal Atatürk’ün heykeli bulunan Marmara Caddesi; Avcılara gelenlerin ilk durağıdır. Otobüs ve metrobüs durağının yakın olduğu bu işlek caddeye rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Marmara caddesinde gezintiye çıkabilir. Hem alışveriş yapıp hem de keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

Avcılar Marmara Caddesi
Avcılar Marmara Caddesi

Atatürk Evi Müzesi: Mustafa Kemal Atatürk’ün Selanik’te doğduğu evin benzeri olarak yapılan Atatürk evi müzesi Avcılar’da bulunmaktadır. Denize karşı 5 dönümlük arazi üzerine kurulu olan Atatürk evi çok sayıda ziyaretçi almaktadır. Müze içerisinde Sivas ve Erzurum Kongrelerinin yapıldığı meclis binası maketleri bulunmaktadır. Ayrıca Atatürk döneminde kullanılan araç ve gereçler, giysiler ve çeşitli eşyalar bu müzede sergilenmektedir. Konumu, iç ve dış mimarisi ile büyüleyici bir güzelliğe sahip olan Atatürk evi müzesini ziyaret ettiğinizde Atatürk’ün yaşadığı evi görmüş gibi olacaksınız.

Avcılar Atatürk Evi Müzesi
Avcılar Atatürk Evi Müzesi

Haluk Perk Müzesi: Avcılar Gümüşpala Londra asfaltında bulunmaktadır. Bu müze İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu kültür varlıklarına ilgi duyan ve bu konuda çeşitli çalışmalar yapan Haluk Perk adına yapılmıştır. Haluk Perk Müzesinde Urartular, Hititler ve Bizanslılara ait çok sayıda eser sergilenmektedir. Ayrıca müzede Haluk Perk’ in kendi çalışmaları ile elde ettiği çok sayıda değerli eserler de bu müzede sergilenmektedir. Çeşitli kültür varlıklarına sahip bu müze görülmesi gereken yerlerdendir.

Avcılar Haluk Perk Müzesi
Avcılar Haluk Perk Müzesi

Sahil Parkı: Avcıların en güzel yerlerinden biri olan sahil parkı temiz hava alıp dinlenmek isteyenlerin uğrak noktasıdır.  Banklar ve piknik masaları bulunan sahil parkında temiz havada piknik yapabilirsiniz. Ayrıca yürüyüş parkurları ve spor alanlarında sağlıklı zaman geçirebilirsiniz. Denize karşı olan kafe ve çay evlerinde keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Ayrıca burada yaz aylarında yapılan konserlere de katılabilirsiniz.

Avcılar Sahil Parkı
Avcılar Sahil Parkı

1-İstanbul Gezi Rehberi

2-İstanbul’da Gezilecek 30 Yer

3-İstanbul’da gezilecek 10 Yer

4-İstanbul Gece Hayatı

5-İstanbul Otelleri ve İstanbul Otel Fiyatları

6-Avcılar Otelleri ve Avcılar Otel Fiyatları

Avcılar Sahil
Avcılar Sahil
Avcılar Hangi Şehirde
Avcılar Hangi Şehirde
Avcılar Harita
Avcılar Harita
Avcılar Nasıl Gidilir
Avcılar Nasıl Gidilir
Avcılar Nerede
Avcılar Nerede
Avcılar
Avcılar

5 YORUMLAR

  1. Size bi önerimde olacak avcılara’da kalamak istiyorsanız bir otelde kalmayın gercekten çok pahlı ve kalınmayacak yerler paranıza yazık olmasın ben googlede avcılar günlük ev yazdım bu site çıktı ——– karşıma avcılardaki yerlerini kapatmışlar beylikdüzü metrobüs son durakta bu işi resmi bir şekilde yapıyolar oldukça lüks ve bir otel odasından farkı yok beni çok iyi karşıladılar. kayıt vererek odaya gectik kendimi bir günlük evde değilde sanki bir otele gelmişim gibi his ettim.

  2. usta avcıları çok güzel anlatmışsın gercekten avcılarda gidip kalanlar için güzel bi rehber olmuşsun elerine sağlık

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here