Başakşehir

İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan bir ilçesidir. Küçükçekmece ve iki göl arasında bulunan Başakşehir konum olarak muhteşem bir yere sahiptir. Başakşehir’de bulunan Atatürk Olimpiyat stadyumu ve Fatih Terim Stadyumundan dolayı oldukça gelişmiştir. Başakşehir’de bulunan Bahçeşehir önemli bir yere sahiptir. Başakşehir’de gezilecek yerler şunlardır:

Başakşehir Haritası
Başakşehir Haritası
Başakşehir Nerede Hangi Şehirde
Başakşehir Nerede Hangi Şehirde
Başakşehir
Başakşehir
Başakşehir Nasıl Gidilir
Başakşehir Nasıl Gidilir

Bahçeşehir Göleti: İstanbul’un en büyük yapay göleti olan Bahçeşehir Göleti muhteşem manzarası ile eşsiz bir güzelliğe sahiptir. Bu ihtişamlı güzelliği değerlendirmek için çevresinde reenkarnasyon alanı yapılmıştır. Mavi ve yeşilin uyumu içinde olan bu alanda çocuk oyun parkı, golf kulübü, yürüyüş parkurları, restoran, çay bahçesi ve piknik alanı bulunmaktadır. Ayrıca burada çeşitli konser ve etkinliklerin yapıldığı İstanbul’un ikinci büyük Arena Sahnesi bulunmaktadır. Ramazan aylarında çeşitli gösterilerin yapıldığı Bahçeşehir Göleti dinlenmek isteyenlerin uğrak yeridir.

Bahçeşehir Göleti
Bahçeşehir Göleti

Şamlar Tabiat Parkı: Başakşehir’de bulunan Şamlar Tabiat parkına toplu ulaşım araçları ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Fıstık çamlarından oluşan Şamlar Ormanının içinde bulunan mesire yeridir. Bu tabiat parkında piknik alanı, çocuk oyun alanı ve yürüyüş yolları bulunmaktadır. İstanbul’un kalabalığından kurtaracak temiz havaya sahip bu yeşil alanda aileniz ile keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

Şamlar Tabiat Parkı
Şamlar Tabiat Parkı

Azatlı Baruthanesi: Osmanlı devleti zamanında barut üretiminde önemli bir yere sahip olan Başakşehir’de bulunmaktadır. 1795 yıllarında Nazırı Mehmet Şerif Efendinin önerisi ile yapılan Azatlı Baruthanesine Şamlar Köyünden yapılan bir derbent ile su ulaştırılmıştır. 1877 yılına kadar faaliyet gösteren baruthane günümüzde kısmen yıkık olsa da yeşillikler arasında tarihe şahit olan bu yapı görülmeye değer eserlerdendir.

Azatlı Baruthanesi
Azatlı Baruthanesi

1-İstanbul Gezi Rehberi

2-İstanbul’da Gezilecek 30 Yer

3-İstanbul’da gezilecek 10 Yer

4-İstanbul Gece Hayatı

5-İstanbul Otelleri ve İstanbul Otel Fiyatları

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here