PAYLAŞ
Karagöl Yaylası Nerede, Nasıl Gidilir & Konaklama İmkanları

Sakarya ili, Taraklı ilçe sınırında bulunan Karagöl Yaylası, Deniz seviyesinden 1200 metre yükseklikte olup 567 hektar genişliğinde bulunan harika bir yerdir.

Buraya Karagöl denmesinin sebebi; İlkbahar aylarında yağan yağmurun yayladaki çukurların doldurmasıyla uzaktan bu çukurların göl gibi görünmesidir. Şehir hayatından sıkılıp huzur bulmak isteyenlerin mutlaka gitmesi gereken bir yerdir. Buraya gittiğinizde daha önce neden gelmedim diye hayıflanacaksınız. Burada her mevsim farklı bir renge bürünmektedir. Buraya gelip hayatınıza tatlı bir anı bırakabilirsiniz.

Karagöl Yaylası Nerede?

Bakire Kızların Evlenemediği, Evde Kaldığı İlginç Kabile

Karagöl Yaylası, Sakarya’nın Taraklı ilçesine bağlı  Kemaller Mahallesinde bulunur. Taraklı ilçesinin 21 km kuzeydoğusunda, Sakarya il merkezine ise yaklaşık 80 km güneydoğusunda bulunur.

Karagöl Yaylası Nasıl Gidilir?

Tem otoyolu üzerinde gelirken Adapazarı ilçesi çıkışından Eskişehir güzergahına girin bu güzergahı takip ettiğinizde ilk olarak Geyve ilçesine sonra Taraklı ilçesine ulaşacaksınız. Taraklı ilçesini geçtikten sonra yaklaşık 3 km sonra sola döneceksiniz. Burada yol ayrımında Mahdumlar ve Karagöl Yaylası tabelalarını takip ederek asfalt yoldan çıkmadan direk yaylaya ulaşmış olacaksınız.

Karagöl Yaylası Konaklama İmkanları

Burada konaklamak için özel bir tesis alanı bulunmamaktadır. Fakat burada kamp alanları bulunur. Kamp alanlarında çadır kurup konaklayabilirsiniz. Burada kamp kurmanız için 10 TL ücret vermeniz gerekir.

Karagöl Yaylası Ne Yapılır?

Karagöl Yaylası, her mevsimde farklı bir renge büründüğünü söylemiştik burada her mevsim farklı bir etkinlik yapabilirsiniz. Örneğin yaz aylarında her cuma günü pazar kurulup şenlikler yapılmaktadır. İlkbahar’da çadır kurup doğayla iç içe tatil yapabilirsiniz. Sonbahar’da ise yürüyüş parkurlarını tercih ederek temiz hava ve harika manzaranın tadını alabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen, Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz