Ataşehir

İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan modern görünümlü ve sosyal imkanları yüksek bir ilçedir. Gelişmiş bir ilçe olan Ataşehir düzenli yapılanması, alışveriş merkezleri, dinlenme alanları, spor alanları, kafe, restoran ve çeşitli dinlenme yerleri ile ideal bir yaşam alanına sahiptir. Ataşehir ’de gezip görülmesi gereken yerler şunlardır:

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi: Ataşehir’de bulunan Nezahat Gökyiğit anısına büyük bir alanda park olarak yapılmıştır. 2002 yılında botanik bahçeye dönüştürülmüştür. Bu alan İstanbul’un oksijen deposu ve yeşil alanı olması dışında araştırma eğitim ve öğretim merkezi de olmuştur. Dünyanın ve ülkemizin her tarafından bulunan bitkilerin bulunduğu ve tükenmek üzere olan bitkileri korunduğu bu botanik bahçe yemyeşil tabiatı ile harika bir görünüme sahip. Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi; çitli bahçe, kaya bahçe, kurak bahçe, menfez galeri, Ertuğrul adası ve su arıkları gibi bölümlerden oluşmaktadır. Bu bölümleri gezip ve bahçede bulunan tepede doyumsuz manzarayı izleyebilirsiniz.  Keşif bahçesi, teşhis yolu ve hafta sonu etkinlikleri ile hem çocukların eğlenmesi hem de bitkiler hakkında eğitim alması sağlanıyor. Bu botanik bahçede yetişkinler için bitki ressamlığı, bahçıvanlık kursu ve arazi çalışmaları gibi eğitimler verilmektedir. Ayrıca botanik bahçenin içinde kütüphane ve bitkileri yakından incelenmesi için herbaryum da bulunmaktadır. Ücretsiz giriş imkanına sahip olan bu botanik bahçede bol oksijenli havada, yemyeşil alanda keyifli zamanlar geçirip çeşitli bitki türlerine şahit olabilirsiniz.

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi
Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi

Kayışdağı Ormanı: Ataşehir’de bulunan Kayışdağı Ormanı yemyeşil tabiatı ve bol oksijenli havası ile buranın cazibe merkezidir. Piknik alanlarına sahip bu ormanda piknik yapabilir ve sevdiklerinizle keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Ayrıca uzun yürüyüşler ve koşu yapabilirsiniz. Alışveriş merkezleri, kafe, restoran, gece kulüpleri ve eğlence mekanlarına sahip Ataşehir’de keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Ataşehir Otelleri ve Ataşehir Otel Fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi öğrenmek için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. << Ataşehir Otelleri ve Ataşehir Otel Fiyatları

1-İstanbul Gezi Rehberi

2-İstanbul’da Gezilecek 30 Yer

3-İstanbul’da gezilecek 10 Yer

4-İstanbul Gece Hayatı

5-İstanbul Otelleri ve İstanbul Otel Fiyatları

Kayışdağı Ormanı
Kayışdağı Ormanı
Ataşehir Hangi Şehirde
Ataşehir Hangi Şehirde
Ataşehir Haritası
Ataşehir Haritası
Ataşehir Nasıl Gidilir
Ataşehir Nasıl Gidilir
Ataşehir Nerede
Ataşehir Nerede
Ataşehir
Ataşehir

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here