Eminönü Meydanı

Eminönü Meydanı, İstanbul ilimizin Fatih ilçesine bağlı Eminönü semtinde bulunur. Bu meydan İstanbulluların sık uğradıkları bir yerdir. Sadece İstanbullar mı elbette hayır. Neredeyse İstanbul’a yolu düşen herkesin uğrak merkezidir.

Eminönü Meydanı İstanbul

İstanbul Eminönü Meydanı

Bu meydanı anlatmadan önce burada bulunan semti kısaca anlatalım dedik. Tarihi yarım adada bulunan Eminönü semti 2008 yıllına kadar İstanbul ilimize bağlı bir ilçeydi. Daha sonra ilçe lağvederek Fatih ilçesine aktarıldı. Eminönü tarih boyunca hep önemini korumuştur. Bu isim Osmanlı Zamanında verilmiştir. Burada birçok tarihi ve doğal güzellik yapılar bulunur. yolunuz düşerse bu semtte uğrayın.

Eminönü Meydanı

Bu semtte bulunan Eminönü meydanı Meşhur Mısır çarşısı, Tarihi Sirkeci Tren Garı ve Yeni Camii de buradadır. Çok sayıda elektronik eşya, beyaz eşya, giyim, tekstil ve daha pek çok ürünü çok uygun fiyatlarda buradaki mağazalarda bulmak mümkündür.

Yeni Cami
Tarihi Sirkeci Tren Garı
Mısır Çarşısı

Seyyar satıcılarıyla, alışverişin önemli bir nokta olma özelliğiyle yerli halkın dışında yaz turizmi için istanbul’u tercih eden turistlerin de uğrak yeridir. Eminönü Meydanı’nda bulunan sokaklar labirent gibidir. Her köşesi tarihi kokmaktadır. Kokmak derken burada bulunan harika tadı ile balıkçılar geldi. Burada balık yemenizi öneririm.  Ayrıca burada bulunan cafelerden oturup bir kahve içmenizi de öneririm.

Eminönü Meydanı Nasıl Gidilir?

Şehrin hemen hemen her yerinden otobüs, metrobüs ve taksiyle ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda Beykoz, Bostancı, İstinye, Kadıköy, Karaköy gibi yerlerden deniz ulaşımıyla Eminönü’ne rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Eminönü Meydanı Nerede

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here