Bağcılar

İstanbul Avrupa yakasında yer alan ve İstanbul’a 21 km uzaklıkta bulunan Bağcılar; nüfus yoğunluğu fazla olan bir ilçedir. Bakırköy ilçesine bağlı olan 1192 yılında ilçe olan Bağcılar hızla gelişmiştir. İlçeye otobüs ve kendi aracınız ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Köklü bir tarihe sahip olan Bağcılar’da çok sayıda tarihi eser bulunmaktadır. Fakat günümüze bunlardan sadece bir kısmı ulaşmıştır.  Bağcılar’da bulunan ve günümüzde mevcut olan gezilecek tarihi yerler şunlardır:

Bağcılar Hangi Şehirde
Bağcılar Hangi Şehirde
Bağcılar Haritası
Bağcılar Haritası
Bağcılar Meydan
Bağcılar Meydan
Bağcılar Nasıl Gidilir
Bağcılar Nasıl Gidilir
Bağcılar
Bağcılar

Kaşıkçı Hanı Çeşmesi: Osmanlı döneminde Avrupa’dan gelen tüccar ve gezginlerin konakladığı ve İstanbul’a giriş izni aldıkları bir handır. Kaşıkçı Hanı; han, hamam ve sarnıçtan oluşan bir külliyedir. Günümüze bu handan sadece çeşmesi sağlam olarak ulaşmıştır. Osmanlı Döneminden kalan bu tarihi çeşme kare yapısı ve duvarlarındaki Osmanlı motifleri ile görülmesi gereken tarihi yapılardandır. Ayrıca Mahmut Bey mahallesinde bulunan Osmanlı Döneminden kalma ve günümüzde hala kullanılan Acı Çeşme, Burmalı Çeşme, Demirli Çeşme ve Hüseyin Ağa Çeşmesi görülmesi gereken tarihi eserlerdendir.

 Tavukçu Köprüsü: Tavuk deresi üzerinde bulunmaktadır. Kesme taştan yapılan kemerli yapıda olan bu tarihi köprü ihtişamlı bir taş işçiliğine sahiptir. Bu tarihi köprü Bağcılar’da görülmesi gereken tarihi eserlerdendir.

Su Kemerleri: Bağcılar ilçesinin askeri sahası içinde bulunan ve günümüze sağlam olarak ulaşan ve harika bir mimariye sahip olan tarihi su kemerleri görülmesi gereken yerlerdendir.  Ayrıca Bağcılar’da bulunan alışveriş merkezlerinde keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

Bağcılar Su Kemerleri
Bağcılar Su Kemerleri

1-İstanbul Gezi Rehberi

2-İstanbul’da Gezilecek 30 Yer

3-İstanbul’da gezilecek 10 Yer

4-İstanbul Gece Hayatı

5-İstanbul Otelleri ve İstanbul Otel Fiyatları

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here