İstanbul Otelleri ve İstanbul Otel Fiyatları

Medeniyet Şehri İstanbul ilimizde bulunan Oteller ve otel fiyatları hakkında bir yazı kaleme aldık. Umarım beğenirsiniz. Sorularınız olursa yorum kısmında bize yöneltebilirsiniz.

İstanbul Otelleri

Marmara bölgesinde bulunan İstanbul, 14.561.865  nüfusu ile Türkiye’nin en kalabalık şehridir. İlimiz Ekonomi, tarihi ve sosyo-kültürel açıdan önemli bir şehirdir. Gezilecek yerler bakımından ülkemizin en gözde şehirlerinden biridir.

Buraya her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turist gelmektedir. Buraya gelen turistler konaklama konusunda hiç bir sıkıntı çekmezler. Burada konaklamak için çok sayıda farklı alternatifler bulunur. Herkesin bütçesine göre konaklayacağı bir yer mutlaka vardır.

Fakat size tavsiyem buraya gitmeden önce İnternet üzerinde rezervasyon yaptırın. Bu şekilde hem daha uygun fiyatta getirirsiniz. Hem de işinizi şansa bırakmamış olursunuz. Şimdi İstanbul ilimizde bulunan bazı konaklama yerlerini size tavsiye edeceğiz. Bunların içinde ilk 8 tanesi lüks kategorinden son beş tanesi ise daha uygun fiyatta olan otellerdir. İşte o liste…

İstanbul Otel Fiyatları

1-Oba Hotel İstanbul: İstanbul’un Fatih ilçesine bağlı Sultanahmet semtinde bulunur. Restore edilmiş bir Osmanlı evinde konuklarını ağırlamaktadır. Burada bulunan tarihi yapılara oldukça yakındır. Burada sevdiklerinizle gönül rahatlığıyla konaklayabilirsiniz. Oldukça lüks ve konforludur. Burada konaklamak için gecelik 2850-3000 TL arasında ücret ödemeniz gerekir.

2-Saint George Boutique House: İstanbul’un Fatih ilçesine bağlı Yenikapı semtinde bulunur. 1800 yıllarda inşa edilen bu bina, günümüzde restore edilip otel olarak kullanılmaktadır. Harika bir mimari tarzı bulunur. Burada sevdiklerinizle birlikte konaklayabilirsiniz. Burada konaklamak için gecelik 1500-2000 TL arasında ücret ödemeniz gerekir.

3-GLK Premier Regency Suites & Spa: İstanbul’un Fatih ilçesine bağlı Sultanahmet semtinde bulunur. Otel, 16 odalı ve 5 katlıdır. Odları oldukça şık ve konforlu dizayn edilmiştir. Otel bünyesinde konukları için harika hizmetler bulunur. Buraya sevdiklerinizle gönül rahatlığı içinde konaklayabilirsiniz. Burada konaklamak için gecelik 1250-2200 TL arasında ücret ödemeniz gerekir.

4-İnnova Sultanahmet İstanbul: İstanbul’un Fatih ilçesine bağlı Sultanahmet semtinde bulunur. Otel, tarihi yapılara oldukça yakın bir konumda yer alır. Otel bünyesinde suana, hamam ve SPA merkezi bulunur. Burada konaklamak için gecelik 1100-2000 TL arasında ücret ödemeniz gerekir.

5-GLK Premier The Home Suites & Spa: İstanbul’un Fatih ilçesine bağlı Sultanahmet semtinde bulunur. 19. yüzyıl Osmanlı konağı tarzında inşa edilen bu binada konuklarına harika hizmetler sunmaktadır. Burada konaklamak için gecelik 1000-1800 TL arasında ücret ödemeniz gerekir.

6-Lale Inn Ortaköy: İstanbul’un Beşiktaş ilçesine bağlı Ortaköy semtinde bulunur. Sahile oldukça yakın bir konumda yer alır. Yıllın dört mevsimi boyunca konuklarına harika hizmetler sunmaktadır. Burada konaklamak için gecelik oda fiyatı 1000-1600 TL arasında ücret ödemeniz gerekir.

7-Sura Design Hotel & Suites: İstanbul’un Fatih ilçesine bağlı Sultanahmet semtinde bulunur. Harika bir mimari tarzı bulunan otel, oldukça merkezi bir konumda bulunur. Bu lüks otel her yıl çok sayıda yerli ve yabancı konuğu ağırlamaktadır. Burada konaklamak için gecelik 990-1500 TL arasında ücret ödemeniz gerekir.

8-Taksim Express Hotel: İstanbul’un Beyoğlu ilçesine bağlı Taksim semtinde bulunur. Bu lüks otelde sevdiklerinizle gönül rahatlığıyla konaklayabilirsiniz. Otel bünyesinde birçok hizmet verilmektedir. Burada konaklamak için gecelik 990-1300 TL arasında ücret ödemeniz gerekir.

9-Sumahan On the Water: İstanbul’un Üsküdar ilçesine bağlı Çengelköy semtinde bulunur.  Boğaz manzaralı bu otel bünyesinde  SPA olanakları ve donanımlı toplantı odası ile hem iş seyahati hem de seyahat için oldukça uygun bir konaklama yeridir.  Burada konaklamak için gecelik 800-1200 TL arasında ücret ödemeniz gerekir.

10-W İstanbul Hotel: İstanbul’un Beşiktaş ilçesine bağlı Akaretler semtinde bulunur. Oldukça şık ve konforlu bir otel olup konuklarına harika hizmetler sunmaktadır. Otel çevresinde birçok kafe ve tasarım galerisine ev sahipliği yapmaktadır. Burada konaklamak için gecelik oda fiyatı 600-1000 TL arasında ücret ödemeniz gerekir.

Şimdi ise daha uygun fiyatta bulunan otel önerilerimize bakalım.

1-Fox Apart & Suites: İstanbul’un Avrupa Yakasında bulunan Beylikdüzü ilçe merkezinde bulunur. Buraya yolunuz düşerse sevdiklerinizle birlikte uygun bir fiyatta konaklayabilirsiniz. Burada konaklamak için gecelik 10-60 TL arasında ücret ödemeniz gerekir.

2-Köşk Orman Hotel: İstanbul’un Adalar ilçesine bağlı Büyükada’da bulunur. 4 mevsim boyunca konuklarını ağırlamaktadır. Otelin harika bir manzarası bulunmaktadır. Burada uygun fiyatta konaklayabilirsiniz. Burada konaklamak için gecelik 50-120 TL arasında ücret ödemeniz gerekir.

3-Kona Hotel: İstanbul’un Avcılar ilçesine bağlı Gümüşpala Mahallesi, Türkmen Sokakta bulunur. 12 yıllık hizmet veren bu otelle ulaşım çok rahattır. Bu nedenle sıkça tercih edilmektedir. Burada konaklamak için gecelik 60-130 TL arasında ücret ödemeniz gerekir.

4-Kevin’s Hostel: İstanbul’un Kadıköy ilçe merkezine bağlı Rasimpaşa Mahallesinde bulunur. Kadıköy Vapur İskelesi’ne yürüyerek 5 dakikada ulaşabilirsiniz. Bulunduğu konum itibariyle harika bir konaklama yeridir. Burada konaklamak için gecelik 60-140 TL arasında ücret ödemeniz gerekir.

5-Sefa Hotel: İstanbul’un Fatih ilçesine bağlı Sultanahmet semtinde bulunur. Sultanahmet meydanına oldukça yakın bir konumda bulunur. Bu otel uygun fiyatta olduğundan dolayı sıkça tercih edilmektedir. Burada konaklamak için gecelik 60-150 TL arasında ücret ödemeniz gerekir.

Mega kent İstanbul şehrimize gelmeden önce kendinize bir plan oluşturmalısınız. Daha sonra kaç gün kalacağınıza karar verip ona göre rezervasiyon yapmalısınız. İstanbul nerede kalınacak sorusuna ilk yanıtım lüks zincir otellerden, mütevazı kent otellerine kadar pek çok seçeneği barındıran Taksim olur. Bunun dışında İstanbul ilimizin diğer bütün ilçe ve semtlerde çok sayıda konaklama yerleri bulunur. Buralarda gönül rahatlığıyla konaklayabilirsiniz.

 1. İstanbul Gezilecek Yerler
 2. İstanbul Gece Hayatı
 3. İstanbul’da Gezilecek 30 Yer
 4. İstanbul’un En İyi 10 Turistik Gezi Noktası
 5. İstanbul’un Buram Buram Sanat Kokan 5 Güzide Müzesi
 6. İstiklal Caddesi Gezilecek Yerler
 7. Sultanahmet Meydanı Gezilecek Yerler
 8. Ayasofya Gezilecek Yerler
 9. İstanbul Kapalı Çarşı
 10. Taksim Meydanı Nerede, Nasıl Gidilir
 11. İstanbul’un Anadolu ve Avrupa Yakasındaki İlçeleri Hangileridir?
 12. Dolmabahçe Sarayı Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti ve Ziyaret Saatleri
 13. İstanbul Hangi Bölgede, Hangi Kıtada ve Nüfusu
 14. İstanbul Nerede?
 15. Çamlıca Tepesi
 16. İstanbul Otelleri ve İstanbul Otel Fiyatları
 17. Marmara Bölgesinde Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Yer
 18. Büyükada Gezilecek Yerler
 19. MiniaTürk Nerede, Nasıl Gidilir
 20. Kadıköy Gece Hayatı
 21. İstanbul Tophane Parkı
 22. Polonezköy Hayvanat Bahçesi
 23. Şişli Atatürk Müzesi
 24. Hisarlar Müzesi (Rumeli Hisarı)
 25. Pierre Loti Tepesi
 26. Galata Kulesi
 27. Belgrad Ormanı Nerede
 28. Polonezköy Tabiat Parkı Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti
 29. İstanbul’da Hayvanat Bahçeleri (Boğaziçi, Şile, Polonezköy) Nerede, Nasıl Gidilir
 30. Çilingöz Tabiat Parkı Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti
 31. Atatürk Havalimanı
 32. Karaköy İskelesi
 33. İstanbul Ortaköy
 34. Fransız Sokağı
 35. Sarıyer Sahil Yolu
 36. Yedikule Zindanları(Yedikule Hisarı)
 37. Metrobüsle Sabiha Gökçen Havalananına Nasıl Gidilir?
 38. Kısıklı Cumhurbaşkanlığı Konutu Nerede, Nasıl Gidilir?
 39. İstanbul’da Hava alanına Nasıl Gidilir?
 40. İstanbul Yeni Havalimanı Nerede, Nasıl Gidilir?
 41. Kadıköy’den Üsküdar’a Nasıl Gidilir?
 42. Çağlayan Adliyesi Nerede, Nasıl Gidilir?
 43. Eminönü’nden Galata Kulesi’ne Nasıl Gidilir?
 44. Bakırköy Pazarı Nerede, Nasıl Gidilir?
 45. Beyoğlu Otelleri ve Beyoğlu Otel Fiyatları
 46. Polonezköy Otelleri ve Polonezköy Otel Fiyatları
 47. İstanbul’un 7 tepesi nerede, İstanbul hangi tepeler üzerine kuruldu?
 48. Galatasaray Stadyum Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti
 49. Laleli Otelleri ve Laleli Otel Fiyatları
 50. Taksim Otelleri ve Taksim Otel Fiyatları
 51. Cevahir AVM
 52. İstinye Park Alışveriş Merkezi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here